„Petr mě požádal o pomoc. Žďárský fotbal mi není lhostejný, proto jsem nabídku přijal,“ vysvětluje zanedlouho čtyřicetiletý Štourač, který v průběhu podzimu loňského roku trénoval rezervu Vrchoviny v I. B třídě.

Ve Žďáře se mluvilo o zkušených trenérech zvenčí, jakto že padla volba na vás?

Vím, že měli něco rozjednané, ale nevyšlo jim to. Petr Nedvěd (předseda FC Žďas - pozn. redakce) mě pak oslovil, jestli bych s ním nešel trénovat. Jsme kamarádi, spoluhráči. Žďárský fotbal mi není lhostejný.

Už třeba plánujete, co v týmu změníte?

Tak to rozhodně ne. Tyhle kompetence mi alespoň zatím nepřísluší. V úterý zahajujeme přípravu, kde budu oficiálně představen. Musím si nejdřív udělat o týmu obrázek - poznat kluky.

Jak často jste viděl Žďár v uplynulé sezoně?

Když to šlo, byl jsem na každém domácím zápase. Ale tehdy mě vůbec nenapadlo, že bych měl někdy v budoucnu Žďár trénovat. I když to samozřejmě bude mít svoje výhody…

Třeba?

Hřiště mám 300 metrů od domu, navíc při cestě na zahradu (smích).

Jako hráč pamatujete druholigovou éru Žďáru. Vzpomenou si na vás ještě někteří současní hráči?

S několika staršíma klukama jako je Radim Chmelíček se samozřejmě znám. Třeba Honza Zich bydlí hned vedle a zdravíme se. S těmi ostatními se ale osobně neznám a oni neznají mě. O bývalých jihlavských hráčích Heidem a Bratršovském jen vím jak vypadají. Nikdy jsme spolu ještě nemluvili.

Orientujete se v divizi?

Je to kvalitní soutěž hodně spjatá s Brnem a okolí, kde se hraje technický fotbal.

Je v silách Žďáru hrát v horních patrech tabulky?

To zavolejte po přípravě. Netuším.

A kde by se měl Žďár podle vás pohybovat?

Rozhodně by se neměla opakovat loňská sezona, kdy se do posledního kola hrálo o záchranu. To si asi přejeme všichni. Rezervu Vrchoviny jste dovedl v I. B třídě ke čtvrtému místu.

Není vám trochu líto, že odcházíte od rozdělané práce?

Je tam výborná parata. Pořád to beru tak, že se chci do Vrchoviny jednou vrátit. Tým hraje v neděli přípravný turnaj v Rozsochách. Tam se s klukama rozloučím.