„Bohužel se kluby nedohodly na odstupném," vysvětluje třiadvacetiletý stoper.

Ten prožil po fotbalové stránce báječné a zároveň hektické léto. Po čtyřech letech ve Žďáře se rozhodl, že chce do profesionální soutěže. Nejprve si v dresu druholigového Třince zahrál přípravu proti pražské Spartě, poté s týmem hráčů bez angažmá ve stoperské dvojici po boku Jiřího Jarošíka vyhrál mistrovství Evropy a následně absolvoval přípravu ve Vyšehradě.

Vše nasvědčovalo tomu, že v týmu nováčka FNL dostane smlouvu, nakonec se tak nestalo.

Zklamání bylo velké, křivdu však Turek po neúspěšných jednáních necítí.

„Mrzí mě to, pro fotbal dělám všechno a rád bych si vyšší soutěž zahrál. Ve Žďáře mi svůj postoj vysvětlili tak, že když oni usilují o hráče, tak ostatní kluby také trvají na adekvátních podmínkách a že oni musí mít nastavený stejný metr. Nicméně mám příslib, že pokud bude zájem i v zimě, pustí mě," vysvětluje.

Úvodní prohra po dvou penaltách

Sezonu tak začal v divizi. FC Žďas o uplynulém víkendu prohrál v Uherském Brodě, kde sice vedl, ovšem dvě sporně odpískané penalty pro domácí vývoj skóre otočily.

„Jak říkal náš trenér, měli jsme především dát víc gólů, šance na to byly," podotkl Turek, který nastoupil ve stoperské dvojici vedle velké letní posily, Ondřeje Berkyho z Havlíčkova Brodu.

„S Ondrou se známe spoustu let, ještě jsme spolu hrávali v Havlíčkově Brodě. Je na něm vidět, že fotbalově vyspěl, má zkušenosti z juniorské ligy v Jihlavě a věřím, že nám to bude výborně klapat. Jde o soubojového hráče, můžeme se vhodně doplňovat," ví odchovanec Ledče nad Sázavou, který si v Jihlavě vyzkoušel nejvyšší dorosteneckou soutěž.

Kromě Berkyho doznala obrana Žďáru změnu i na gólmanském postu. Na hostování z FC Vysočina přišel Filip Jícha. Utkání v Uherském Brodě však podle Turka značně pozměněnou defenzivu neprověřilo.

„Kromě těch penalt domácí neměli snad ani jednu šanci, ale já se nějaké nesehranosti nově složené obrany neobávám. Bude to v pohodě," ujišťuje.

Přišla sparťanská legenda Novotný

Po očku sleduje i dění ve Vyšehradě, kde po úvodní vysoké domácí prohře se Znojmem vyměnili trenéra. Nově vede celek z Prahy sparťanská legenda Jiří Novotný, pod kterým Šemíci o uplynulém víkendu porazili Vlašim.

„Jsem velkým fanouškem Sparty, takže vím, o jakou osobnost jde," řekl na adresu dlouholetého stopera Letenských Turek.