Derby ve Štěpánově nabídlo pět branek, tři body zajistil domácím Ukrajinec Haraptso.

KŘOVÍ STONAŘOV 3:1

V utkání dvou rozdílných poločasů začali lépe domácí. Ty dostal po hrubé chybě gólmana Krupici do vedení Kalina. Na přelomu první půlhodiny navíc opět Kalina a Lukáš Němec vedení Křoví navýšili. Druhý poločas se odehrával za trvalého, místy až drtivého tlaku Stonařova. Ten však dokázal pouze snížit a tak se Křoví radovalo z první bodů v této sezoně. „Měli jsme velké štěstí, ale bodovat už jsme potřebovali jako sůl," oddechnul si trenér Křoví Rostislav Janšta.

Góly: 18. a 29. Kalina, 31. L. Němec 54. Turoň. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 3:3. Diváci: 80. Poločas: 3:0. Křoví: Sára Roštínský, Šustáček, Hamřík, Knotek Kováč (70. Pekárek), Vonisch, M. Němec (80. Kvasnica), Bartošek L. Němec, Kalina.

HERÁLEC VRCHOVINA B 2:4

Poločas hrůzy prožili v nedělním odpoledni fotbalisté Herálce. Po hrubých individuálních chybách totiž pustili béčko Vrchoviny do komfortního třígólového náskoku. V 50. minutě vykřesal naději Bureš, kterou deset minut před koncem přiživil Černý. Hned o minutu později ve vápně hasil nebezpečí Fagula, byl vyloučen a Cestr dostal možnost srovnat skóre. Jeho špatně kopnutou penaltu však Michálek lapil. Hned z protiútoku pak navíc zkázu Herálce dokonal Petr Sodomka. „Chybělo nám pár hráčů základní sestavy, ale to nás vůbec neomlouvá. Zápas jsme si vyloženě prohráli sami," dodal zklamaný kormidelník Herálce Jiří Skála.

Góly: 50. Bureš, 80. Černý 13. a 37. Buřval, 20. a 87. Petr Sodomka. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 1:3. Diváci: 270. Poločas: 0:3. Herálec: Bednář Škorpík, Černý, Cestr, Ptaszek (58. Šusták) Uchytil, Suchý (46. Bureš), Koudelka, Okurka Najman, Slováček. Vrchovina B: Michálek Mrkos, Košík, Fahula, Horňas P. Blažíček, Laštovička (74. Daniel), Polnický, Kršek (84. R. Blažíček) Petr Sodomka, Buřval.

ŠTĚPÁNOV NOVÁ VES 3:2

Velice kvalitní utkání bylo k vidění ve Štěpánově. Hostující Nová Ves hrozila především ze standardních situací a po jedné z nich také dostala do vedení. V 17. minutě se dorážkou prosadil Ondřejka. Za pár minut bylo vyrovnáno. Vrzal napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a krásnou střelou nedal Fuksovi šanci. Závěr prvního dějství byl divoký. Minutu před pauzou se šel za ruku mimo pokutové území předčasně sprchovat domácí gólman Hlavoněk. Navíc z následného trestňáku se opět dorážkou prosadil Petr Bureš 1:2. Jenže hosté jakoby se už viděli v kabině, čehož využil Haraptso a srovnal na 2:2. Tři minuty po změně stran se po rychlém kontru dostal ukrajinský expres sám před Fuksu a rozhodl o tom, že Štěpánov navzdory početnímu oslabení vyválčil cenné vítězství. Nová Ves si totiž za celý druhý poločas nevytvořila ani náznak gólové příležitosti. „Rozhodlo to, že jsme dokázali ještě před půlí srovnat. Oslabení jsme zvládli výborně a vyhráli jsme naprosto zaslouženě," zářil po utkání kouč Štěpánova Ivo Jílek.

Góly: 23. Vrzal, 45. a 48. Haraptso 17. Ondřejka, 45. P. Bureš. Rozhodčí: Čmarda. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (44. Hlavoněk). Diváci: 100. Poločas: 2:2. Štěpánov: Hlavoněk Císař, Buček (44. Vávra), Plíhal, Sedláček Kovalchuk, Vrzal, Haraptso, Kutnyk Šikula (72. Veselský), Neudecker. Nová Ves: Fuksa Kubík, Krejčí, P. Šandera, J. Bureš T. Novotný I (82. Jan Šandera), Ondřejka, R. Novotný, Nejedlý (63. T. Novotný II) Nečas (55. Jakub Šandera), P. Bureš.

V. MEZIŘÍČÍ B BUDIŠOV-NÁRAMEČ 0:2

Počáteční tlak velkomeziříčské rezervy brzy vyšuměl do ztracena a iniciativu převzali hosté z Budišova. Jejich mírnou převahu využil po půlhodině hry Jiří Hort, který vymotal celou domácí obranu a nekompromisně zavěsil. Další tutovky Nováčka a Urbana ještě zůstaly nevyužity.

Pět minut po začátku druhé půle se však skóre měnilo podruhé. Votoupal využil špatné malé domů a zvýšil vedení hostů. Ve zbytku zápasu si Budišov vedení zkušeně pohlídal.

„Bez jediné střely na branku nemůžeme chtít bodovat," krčil rameny domácí kouč Libor Smejkal mladší.

Góly: 32. J. Hort, 50. Votoupal. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 4:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1. V. Meziříčí B: Jícha Bradáč (70. Dufek), Netolický, Polák, Malůšek (70. Pokorný) Malec, Vítek, Láznička (59. Bouček), Kozůň (46. Štefka) Večeřa (64. Beran), Liška.

ŽELETAVA ŽĎÁR B 1:2

Hrál se vyrovnaný zápas. V prvním poločase měli domácí tři vyložené šance. Nejprve se na půlící čáře otevřel prostor Martinu Vrbkovi, ale jeho střelu z hranice pokutového území brankář Hajný vyrazil na roh. Pak tentýž želetavský hráč z podobné pozice minul branku. Ujal se až pokus Simandla, jehož vysunul Čurda, a nedal Hajnému šanci.

Druhý poločas se hrálo nahoru a dolů, ale hostitelé se už do výraznější šance nedostali. To žďárská rezerva potrestala vyrovnáním Otoupalíka, který si nikým neobtěžovaný zpracoval míč na velkém vápně a pěknou střelou překonal Mastného. Obrat dokonal hlavou v 74. minutě po trestném kopu opět nikým nehlídaný Štursa. Želetava měla v závěru tlak i přes druhé napomenutí Čurdy, ale o deseti na vyrovnání už nedosáhla.

Góly: 23. Simandl 51. Otoupalík, 74. Štursa. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 6:1. ČK: 1:0 (81. Čurda). Poločas: 1:0. Žďár nad Sázavou B: Hajný Landsman (70. Jun), Řeháček (29. Němec), Štursa, Růžička, Machatka, Kotík, Otoupalík, Jelínek, Russ, Miklík.