Na jejich 13. pozici naopak zpátky klesla rezerva Žďáru nad Sázavou, která si z Velkého Meziříčí odvezla ještě lichotivou porážku 3:0.

Vítězství z venkovních hřišť si naopak přivezly Vrchovina B a Nová Ves po shodných výsledcích 1:3.

V. MEZIŘÍČÍ B – ŽĎÁR B 3:0

V úvodu se oba celky oťukávaly. První vážná situace přišla v 17. minutě, Ráček křižným pasem vybídl nabíhajícího Bublana, ten střílel z ostrého úhlu nad. Poté už se síť rozvlnila. Ráčkův přímý volný kop přes zeď doprostřed branky podcenil gólman Pinkava.

„Pro nás to byla velmi šťastná trefa,“ přiznal trenér Smejkal ml.

Zvýšit mohl Polanský, po hezké kličce ale nechal vyniknout brankáře. Ve 41. minutě zatáhl Liška balon do vápna, nahrál pod sebe Polanskému, ten obešel Řeháčka, našel volného Pokorného a ten už neměl problém zvýšit.

Do druhé půle vstoupili domácí skvěle. Pokorný poslal do ulice Polanského a ten svůj samostatný průnik zakončil do černého. Po třetí brance Meziříčí polevilo, Žďár se dostal do hry, ale obě velké šance Žďasu zneškodnil brankář Kruba. V závěru měli domácí několik gólovek, ale buď je trestuhodně zahodili, nebo nechali vyniknout Pinkavu.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Osobně mi bylo líto trenéra Machatky, protože mu vedení nepustilo nikoho na střídání,“ uvedl kouč Libor Smejkal mladší.

Góly: 19. Ráček, 41. Pokorný, 48. Polanský. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 2:0. V. Meziříčí B: Kruba – Maloušek (61. Bouček), Halámek, Polák, Malec – Vítek – Ráček, Pokorný, Bublan (67. Veselý), Polanský (74. Bradáč) – Liška. Žďár B: Pinkava – Řeháček, Růžička, Machatka, Gančev – Bulíček, Jun, Němec, Russ, Miklík – M. Filippi.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – VRCHOVINA B 1:3

Zpočátku byla hra z obou stran neurovnaná a plná nepřesností. V 17. minutě se ale po nákopu do vápna prosadil mezi domácími obránci Kršek a otevřel skóre. Ve 22. minutě mělo záložní mužstvo Vrchoviny výhodu pokutového kopu, který ale zlikvidoval brankář Trnka.

Mužstvo ze Žďárska bylo lepší, ale do výraznějších šancí se neodstávalo. Ve 37. minutě došlo ke střetu hlavami mezi Votoupalem a Hájkem a oba hráči museli být převezeni do nemocnice na pozorování. Těsně před pauzou zvýšil hlavou po centru do vápna Šmída. Vrchovina měla více hry i po změně stran a výsledkem byl gól na 0:3 v podání Starého.

Budišov dokázal jen korigovat, když o dvě minuty později zužitkoval Hortův centr Pažourek. Novoměstští si ale zasloužené vítězství vzít nenechali.

Góly: 61. Pažourek – 17. Kršek, 45. Šmída, 59. Starý. Rozhodčí: Čepl. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Budišov-Nárameč: Trnka – Carda (85. Dobrovolný), Hrádek, Sedláček, Kozuň, Hort, Votoupal (37. Obůrka), T. Nováček, Molnár, Hráček, Pažourek. Vrchovina B: Kubica – Bača, Laštovička, Fagula (37. Hájek), Starý, Skryja, Žák, Šmída, Kršek (71. Blažíček), Horáček, Polnický.

ŠTĚPÁNOV – RAPOTICE 4:2

Na jaře oslabený Štěpánov doma poprvé představil tři nové posily. Kromě brankáře Kubíčka i obránce Nováka a ofenzivního záložníka Svícence. První poločas byl v dominanci Štěpánova. „Měli jsme balon více na kopačkách a zaslouženě jsme vedli 3:0. Po přestávce jsme rychle zvýšili Honzou Veselským, ale pak jsme nepochopitelně přestali hrát, vyklidili střed pole a Rapotice zápas ještě zdramatizovaly,“ štvalo trenéra Ivo Jílka.

Po hodině hry se totiž z přímého kopu prosadil Milan Laš a stejný hráč přidal druhý gól z dorážky o pouhých šest minut později. „Naštěstí jsme se vzchopili a výsledek si pohlídali. Věřím, že takhle budeme pokračovat dál,“ přál si Jílek.

Góly: 10. M. Svoboda, 20. Šikula, 38. Kovalchuk (PK), 47. Jan Veselský – 60. a 66. Milan Laš. Rozhodčí: Denev. ŽK: 4:3. Diváci: 80. Poločas: 3:0. Štěpánov: Kubíček – O. Hrubeš, M. Svoboda, Brázda, Novák – Svícenec, Kovalchuk, Sedláček, Kutnyk – Jan Veselský (75. Fiala), Šikula (65. D. Kintr). Rapotice: T. Laš – Pavlíček, Švarc, Antoš, Opálka – Martin Laš, P. Matoušek, Paulec (70. Otcel), J. Matoušek (30. Stehlík) – Milan Laš, Jašek.

VLADISLAV – NOVÁ VES 1:3

Domácí na soupeře vlétli a vytvořili si tři šance, které ale neproměnili. Vladislav se dočkala až ve 34. minutě, kdy z hranice pokutového území chytře přehodil brankáře Fuksu Lubomír Venhoda. Dosud nevýrazná Nová Ves se začala prosazovat až ve druhém poločase. Ve 49. minutě se ve skrumáži před Otrubovou brankou nejlépe zorientoval Jan Šandera a bylo vyrovnáno. Hosté vyškolili soupeře z produktivity, když ze čtyř šancí proměnili tři. Obrat dokonal svým druhým gólem Jan Šandera a pro Vladislavské krutou porážku zpečetil dvě minuty před koncem Nečas.

Góly: 34. L. Venhoda – 49. a 79. Jan Šandera, 88. Nečas. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 2:0. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Vladislav: Otruba ml. – D. Ciprys, O. Venhoda, Otruba st. Pavlík – Zeman (79. Macek), Orálek, Krátký, Vyletěl – L. Venhoda, Řezáč (61. Paločko). Nová Ves: Fuksa – J. Bureš, Havlík, Nejedlý, P. Bureš, Tomáš Novotný I. (77. V. Novotný), P. Šandera (80. Tomáš Novotný II.), Josef Šandera, Ondřejka, Nečas (88. P. Novotný), Jan Šandera.