STONAŘOV – BYSTŘICE B 3:1

Úvod jako hrom měli domácí. Čumpl si narazil s Rychlíkem, nahrál před branku, kde osamocený Škrdla neměl problém zavěsit a otevřít skóre. Domácí měli navrch a v první půlce mohli přidat několik dalších gólů, ovšem v koncovce selhali. Bystřická rezerva se nedokázala dostat do hry ani po změně stran, naopak Stonařov dokázal své vedení pojistit. A opět skvělým nástupem, který vyšperkoval Nikrmajer parádní ranou mimo dosah Mrňouse. Tentýž hráč pak svůj tým oslabil, jelikož dostal druhou žlutou, ale to nevadilo Škrdlovi, který zakončil skvělou přímočarou akci svého celku a zvýšil na 3:0. Hostům se povedlo v závěru jen korigovat přesným přímým kopem Halušky.

Góly: 2. a 68. Škrdla, 48. Nikrmajer – 81. Haluška. Rozhodčí: Bouda. ŽK: 3:0. ČK: 1:0 (66. Nikrmajer). Diváci: 80. Poločas 1:0. Bystřice B: Mrňous – Horák, V. Svoboda (72. Skalník), M. Svoboda, Sklenář – König, Karásek, Urbánek (74. Haluška), Šimeček – Dobiáš, Špatka.

NOVÉ SYROVICE – ŠTĚPÁNOV 6:0

Vydařený začátek, trocha sportovního štěstí a hlavně dva hattricky byly hlavní příčinnou vysokého vítězství pro Nové Syrovice. Už ve 4. minutě zakončil brejk Miroslav Sosnar. Netrvalo dlouho a pohlednou akci střelce úvodní branky s Dubským zvýšil druhý jmenovaný.

Hosté ale odevzdaně nehráli a měli obrovskou šanci, kterou zlikvidoval za cenu faulu brankář Novák, ale dostal pouze žlutou kartu. „Měli jsme štěstí, tentokrát nás rozhodčí nezařízl, ale pomohl nám. Tady se dala dát červená,“ uznal domácí trenér Jan Prígl. Vyloučen byl nakonec ve 37. minutě štěpánovský Ludvík. „V přerušené hře strčil do Dubského, asi se nechal vyprovokovat. Nám tím pomohl, ale fotbalu ne,“ komentuje kouč.

Po změně stran už totiž na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo. Hostitelé převahu vyjádřili čtyřmi góly, oba střelci z první půle zkompleovali hattricky a další šance Syrovic zůstaly nevyužity.

Góly: 4., 48. a 83. M. Sosnar, 11., 66. a 78. Dubský. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (37. Ludvík). Diváci: 150. Poločas: 2:0. Štěpánov: Kubíček – Novák (30. Samek), Brázda, Buček, Kovalchuk – Hrubeš, Tichý, Kutnyk, Fiala (57. Lustig) – Ludvík, Veselský.

RAPOTICE – V. BÍTEŠ B 1:1

Rapotice se v minulém kole doma proti Stonařovu dočkaly prvního bodového zisku, na který chtěly navázat. Samotné utkání mělo dva rozdílné poločasy. Do toho prvního vstoupili hostitelé dobře a hned z prvního útoku šli do vedení. Ve třetí minutě našel centr Martina Laše hlavu Petra Matouška – 1:0. Domácí měli v úvodu více ze hry, ale vedení nepojistili. Pak se hra vyrovnala, ale těsně před pauzou dostal přihrávku za obranu Milan Laš, který však sám proti bítešskému gólmanovi trefil z malého vápna břevno. Druhá půle už tak pohledný fotbal nenabídla. Hostitelé se uchýlili jen k nakopávaným balonům, i přesto měli několik možností zvýšit. Trestný kop Milana Laše hostující brankář vyrazil a vniveč přišly i jeho další další střelecké pokusy. V 61. minutě fauloval ve vápně Rapotic Opálka a z nařízené penalty vyrovnal Tomáš Pelán. Vrátit vedení domácím mohl o deset minut později po Jaškově rohu Milan Laš, ale hlavou těsně minul cíl.

Góly: 3. P. Matoušek – 61. T. Pelán (PK). Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 1:1. V. Bíteš B: M. Pelán – Kadlec (83. Vašíček, 90. Rašovský), Suchý, O. Švanda, T. Pelán, Bartošek, Fila (65. Ivančík), Hemala, M. Švanda, Loup, Paprskář.

RAD. SVRATKA – DUKOVANY 0:0

První šanci si vytvořili hosté, jejich útočník namířil balon na zadní tyč, kde se v poslední chvíli zjevil gólman Šebek. Domácí reagovali dvěma pokusy Pekárka, první skončil mimo, druhý lapil gólman. Po standardce mohl potěšit diváky hlavičkující Jinek, ale brankář Boreš byl na místě. Před půlí šel po hezké kolmici Mužátka z pravé strany sám na branku Pekárek, ale byl z toho po dalším zákroku jen roh.

Po přestávce se hrál fotbal nahoru dolů. Tolik šancí už ale nebylo. V jedné z nich se ocitl po hodině hry domácí Hudeček, který hlavou netrefil branku. Dukovany se dostaly do dvou přečíslení po špatných odkopech gólmana, obrana si s nimi však poradila. Deset minut před koncem byl blízko ke gólu Koníř, přímý kop mířící pod břevno však Šebek skvěle vytěsnil. „Diváci si dnes přišli na pěkný fotbal s kvalitním soupeřem. Doma jsme body ztratili, ale vzhledem k síle Dukovan má remíza svou cenu. Hráčům za předvedený výkon děkuji,“ řekl domácí kouč Michal Strachoň.

Rozhodčí: Sliž. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Rad. Svratka: Šebek – Janů, Zdražil, M. Šacl – Havránek, Jinek (46. Skryja), Regent (62. Hudeček), Mužátko, V. Šacl – Pekárek, Dostál (73. Dvořák).

ŠEBKOVICE – RADOSTÍN N. O.2:3

Šebkovice tentokrát doplatily na neproměňování šancí. Od začátku se hrál oboustranně útočný fotbal s vyloženými šancemi. V úvodu orazítkoval tyč hostující branky Říha. Domácí nastoupili sice v poslepované sestavě, ale i tak měli možností ke skórování dostatek. Jenže přišel brejk Radostína, po kterém otevřel skóre Toman. Hostitelé zásluhou Říhy a Rygla otočili výsledek a v tu chvíli měli jasně navrch. Těsně před odchodem do kabin ale hosté využili rohového kopu a začínalo se znovu.

Druhý poločas už tolik brankových příležitostí nenabídl. Obě mužstva čekala na chybu soupeře. Zlom nastal v 73. minutě, kdy pohrdl šebkovický Štveráček penaltou a přestřelil. Domácí se tlačili dál do útoku, ale gól nepřicházel. Když už to vypadalo, že se budou body dělit, udělal jinak vynikající Kuba chybičku. Míč totiž naservíroval nepřesným výkopem Josefu Kozlovi, který šanci přelobovat vyběhnutého brankáře zužitkoval a v 87. minutě tak zařídil premiérové body pro Radostín.

Góly: 36. V. Říha, 40. Rygl – 26.Toman, 44.Berka, 87. J. Kozel. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas: 2:2. Radostín n. O.: Dupal – Kohout, Hrbek, Berka (65. Inwald), Oulehla, Fabík, Kovář (81. D. Večeřa), J. Večeřa, J. Kozel, Toman (84. Poul).

KŘOVÍ – MĚŘÍN 3:2

Už ve 2. minutě mohli hosté vést. Jejich sólo hned po rozehrávce zneškodnil Sára na roh, po jehož opakované rozehrávce Kružík pálil do břevna. V 9. minutě byl stažen v souboji zezadu Tichý, pískala se penalta, kterou Martin Němec proměnil ranou pod břevno. Měřín zareagoval nejlépe, jak mohl. Kružík nacentroval míč na pravou lajnu, kam si naběhl bek Jonáš, našel Robotku a ten z malého vápna střelou do prázdné brány vyrovnal. Divoký začátek pokračoval. Martin Němec vyslal bratra Lukáše do sóla, které zakončil povedeným lobem. Na 3:1 rychle zvýšil Kalina, jenž zužitkoval dlouhý aut Roštinského a přiťuknutí Martina Němce. Po přestávce byly šance na obou stranách. Víc gólovek si vypracovalo Křoví, ale z branky už se radoval po rohu jen hostující Hladík. „Měřín byl fotbalovější, míč měl častěji na kopačkách, ale my jsme byli z brejků nebezpečnější,“ viděl zápas asistent trenéra Křoví Lukáš Midrla.

Góly: 9. M. Němec (PK), 20. L. Němec, 23. Kalina – 16. Robotka, 88. Hladík. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 3:5. Diváci: 80. Poločas: 3:1. Křoví: Sára – Kašpar, Šustáček, Tichý, Beránek – Pollák, Knotek, Roštinský, Kalina – L. Němec (59. Košut), M. Němec. Měřín: Sysel – Jonáš, Doležal, Kružík, Hrůza (73. Hrad) – Hladík, Láznička (61. Crkal), Řezníček, Robotka, Sýkora – Šoukal.

KNĚŽICE – MORAVEC 3:4

Domácí nastoupili bez tří hráčů základní sestavy a vůbec jim nevyšel úvod, jelikož od Černého dostali v rychlém sledu dvě branky. Na to však dokázali ještě do poločasu skvěle zareagovat. Martin Kříž po chvilce snížil a Filip Salák s Krupicou kolem 20. minuty dokonali obrat. Dál se hrála otevřená partie, kterou nakonec rozhodla druhá půlka a větší střelecký apetit hostů. Ti si vzali vedení zpět, když Kněžičtí neuhlídali Kováře a Slavíčka. Marná byla pak jejich snaha o vyrovnání, hosté si tři body pohlídali.

Góly: 10. M. Kříž, 20. F. Salák, 22. Krupica – 7. a 8. Černý, 51. Kovář, 60. Slavíček. Rozhodčí: Burza. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas 3:2. Moravec: Pokorný – Kudiovský, T. Toufar, Juračka, Smolík – R. Toufar (50. Tulis), Červinka, Hladík (90. Konečný), Kovář – Černý, Slavíček.