„Myslím, že výsledek určitě neodpovídá průběhu zápasu. Luka byla velmi dobrý soupeř, ale pohořela na neproměňování šancí, nám se v ofenzivě naopak dařilo,“ řekl asistent štěpánovského trenéra Michal Šikula.

Tedy přesný opak úvodního zápasu v Telči, kde rozhodně bylo na bodový zisk. Jenomže hlavně Radek Špatka, letní posila z Bystřice, v koncovce pohořel. „Měl na noze tak čtyři tutovky. Proti Lukám taky jednu solidní. Až on dá gól, tak se stane nevím co,“ usmál se Šikula.

Tým se nepoložil a zápas otočil

Zmiňovaný zápas ovšem začal nepříznivě. Už v první minutě domácí zaskočil gól Tomana. Jenomže Štěpánov dokázal do poločasu nastřílet tři góly. „Velice si cením toho, že se kluci nepoložili vývoj otočili,“ pochvaluje si asistent.

Výrazně tomu napomohl i gól do kabiny, který dal Jan Buček. Ten šel jako střídající hráč na hřiště už po půl hodině a ke konci poločasu předvedl úctyhodné sólo a po narážečce nekompromisně překonal hostujícího brankáře. „Musím ho vyzdvihnout, odehrál dobrý zápas, střídání se povedlo,“ uznal Šikula, kterému pro pracovní vytížení chyběla největší osobnost týmu - exžďárský Milan Trojanovič.

„V obraně tak vznikla mezera a museli jsme s tím trošku hýbat,“ vysvětluje patálie. Do středu obrany k Václavu Sedláčkovi nasadil jeho někdejšího spoluhráče z bystřického dorostu Jiřího Kroupu.

„Navíc ještě chyběl z obrany Kuba Veselský,“ podotýká Šikula. Rozdíl mezi I. B třídou a okresním přeborem, který Štěpánov minulou sezonu vyhrál, je podle zkušeného kouče znatelný. „Určitě je to rychlejší a důraznější soutěž,“ dodal Šikula.