Nulový zisk Herálce značně potěšil rezervu Žďáru nad Sázavou, která v domácím prostředí nestačila na béčko Vrchoviny 1:3. Týden starý výsledek divizních rivalů tak SFK Žďasu do puntíku oplatil.

Do historických análů se ale hlavně zapíše třetí derby, Křižanov – Rozsochy. Hostující brankář Juračka v něm oslavil vítězný gól zápasu, když jeho výkop z náruče rozvlnil síť.

ŠTĚPÁNOV – HERÁLEC 4:0

Domácí byli od začátku jednoznačně lepším týmem a soupeře, který usiloval o veledůležité body, jež by jej mohli udržet v naději na postup, přehrávali ve všech směrech.

Štěpánov mohl vést hned od prvních minut, ale jeho střely v síti ještě neskončily. Ujala se až ta z 11. minuty, kdy Kutnyk vyslal z poloviny hřiště centr na nabíhajícího Miloše Vrzala a ten uklidil míč z první křižmo do branky. Inkasovaný gól Herálec z letargie neprobral a nadále byl v ofenzivě notně bezzubý.

Autor gólové přihrávky se ve 26. minutě rozhodl prosadit individuálně a střelou k pravé tyči překonal Lossgotta podruhé. Těsně před odchodem do kabin zmrazil veškeré herálecké akcie Vrzalův rohový kop, na nějž si nejvýše naskočil Harapsto, 3:0.

Po přestávce se už domácí do útoku tolik nehnali, a tak se do zakončení dostali i hosté. V jedné z vážnějších akcí však netrefili branku.

Definitivní gólovou tečku přidal svým druhým zásahem Kutnyk, jenž dorazil střelu Miloše Vrzala a odstartoval už tři kola před koncem oslavy postupu do I. A třídy.

Domácí trenér Ivo Jílek byl po zápase pochopitelně spokojen, vypustit zbývající duely, však nehodlá. „Malá oslava proběhla, ale my chceme celou ligu vyhrát, k čemuž potřebujeme ještě jednou zvítězit. O motivaci tedy máme postaráno,“ řekl kouč, jehož mužstvo nyní drží osmibodový náskok na druhý Žďár.

Góly: 26. a 74. Kutnyk 11. M. Vrzal, 44. Haraptso. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 1:0. Diváci: 200. Poločas: 3:0. Štěpánov: Bednář – Císař, O. Nečesánek (77. Brázda), Kroupa, Jak. Veselský – Sedláček, Kovalchuk, M. Vrzal, Haraptso (87. Jílek) – Kutnyk, Jan Veselský. Herálec: Lossgott – Šusták (84. Gregor), Gančev, Havlík, M. Ptaszek, Ptáček, Hamák, Okurka, V. Uchytil, Kalina, J. Ptaszek.

ŽĎÁR B – VRCHOVINA B 1:3

Hosté přijeli posíleni o čtyři hráče divizní z áčka a to se projevilo na kvalitě hry. V prvním poločase byl k vidění oboustranně pohledný fotbal.

Na mokrém terénu šli do vedení po pěkné kombinační akci domácí, když se prosadil Vojtěch Zedníček. Ve 24. minutě už ale bylo srovnáno, protože Michal Skalník stál po rohu na správném místě. Vyrovnaný průběh sliboval promoklé hrstce diváků zážitek i ve druhém poločase.

Ten ale po změně stran nenastal. Na hřiště se totiž vrátilo jen jedno družstvo a k překvapení všech to bylo to hostující. Žďár zcela přestal hrát a Vrchovina zaslouženě ovládla střed pole a díky dvěma slepeným trefám Šustáčka s Mužátkem dovedla utkání k vítězství.

S výkonem svých svěřenců si po zápase trenér Pavel Kubiš nebral servítky: „Takhle se neprezentuje mužstvo, které chce hrát o postup. Soupeři sice hodně pomohli hráči z áčka, ale náš výkon mě po přestávce strašně zklamal.“

Góly: 14. Zedníček – 24. M. Skalník, 64. Šustáček, 65. Mužátko. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Žďár B: Pometlo – Kotík, Odehnal (71. Rakšány), Machatka, Růžička – Schneider – Bednář (82. Sojma), Chmelíček, Zábranský, Jun – Zedníček. Vrchovina B: Krupík – Mrkos, Skryja, Králíček (85. Němec), Poul – M. Skalník, Mužátko, Kršek (71. Chrást), Follprecht (48. Komínek) – Šustáček, Josífek.

KŘIŽANOV – ROZSOCHY 1:2

V prvním poločase měli domácí dvě třetiny utkání převahu, ale nic kloudného z ní nevyužili. Naopak dostali gól ze skrumáže, v níž se nejlépe zorientoval hostující Bureš.

Po přestávce domácí pokračovali v mírné převaze, jenže do kolen je srazila neobvyklá chyba vlastního gólmana Bajera, který zaspal při dlouhém výkopu gólmana Juračky. Míč se k překvapení všech po odrazu na mokré trávě dostal až do branky a Milan Juračka mohl začít slavit životní trefu. „Něco ho to do pokladničky určitě bude stát. Po zápase jsem si všiml, že Milanův gól dost mrzel naše trápící se útočníky, protože je teď o branku před nimi,“ smál se hostující trenér Pavel Bureš.

V 75. minutě se Křižanovu sice konečně podařilo snížit na 1:2, ale ani místy až drtivý tlak ke kýženému vyrovnání nevedl. A tak byl Juračka vítězným hrdinou.

Góly: 75. P. Hladík – 30. Bureš, 55. Juračka. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Křižanov: Bajer - Horníček (46. P. Hladík), Invald, Střecha, Studený – Němec, L. Burian (46. M. Burian), Petr, P. Burian – Nobicht, Kubiš. Rozsochy: Juračka – Zítka, Gál, Šibor, Šafránek, Ambrož, Vrtěna (86. Smolka), Kalvoda, Holý (88. Svoboda), Bureš, Kučera (78. Prosecký).

STUDENEC – MĚŘÍN 1:2

Záchranářský souboj začali lépe domácí. Pavel Rousek napřáhl z hranice velkého vápna a jeho střela zapadla přesně k Syslově tyči. Z vedení se Studenec ovšem dlouho neradoval. Po chybě v obraně vyrovnal Šoukal. Stejný hráč se postaral i o obrat, když po faulu ve vápně proměnil penaltu.

Domácí ve druhém dějství sahali alespoň po bodu, ovšem střelu Pavla Rouska zastavila tyč, a tak střetnutí skončilo 1:2.

Góly: 15. P. Rousek – 21. a 32. Šoukal (druhý z PK). Rozhodčí: Křen. ŽK: 3:3. Diváci: 60. Poločas: 1:2. Měřín: Sysel – Matoušek, Krautšnajdr, Chaloupka, Doležal – Šoukal, Kolda, Fazekaš (64. Panáček), Sýkora – Kružík, Uchytil.