Nejvíce jich padlo ve Štěpánově, který přivítal Křoví. Domácí brzy vedli 2:0, Křoví ještě dokázalo srovnat, ale poté už byl jasným pánem na hřišti Štěpánov, který nakonec zvítězil hokejovým skóre 8:4.

„Prakticky celý zápas jsme měli pod kontrolou, bylo pouze otázkou času, kdy definitivně rozhodneme. Jen naše chyby a nekoncentrovanost držely Křoví ve hře. Tři body jsme získali naprosto zaslouženě," přiznal kouč Štěpánova Ivo Jílek.

Jeho ovečky si v šesti kolech připsaly tři výhry a stejný počet remíz. S dvanácti body tak okupují třetí místo tabulky, druhý Velký Beranov je jen o skóre lepší.

„Je to podařený vstup do sezony. Uvidíme, jak na tom budeme v dalším průběhu se sestavou. Pokud se ustálí, můžeme klidně hrát do pátého místa, soutěž bude hodně vyrovnaná, každý může porazit každého. V každém případě budu po podzimu spokojen s umístěním v horní polovině tabulky," poznamenal Jílek.

V souboji dvou vedoucích celků soutěže ve slátané sestavě hrající béčko Velké Bíteše neuspělo v Dukovanech. Nováček z Nedvědice vyfasoval šest gólů v Náměšti, Měřín doma smetl 8:0 poslední Třebelovice.

Pouťové derby viděli diváci v Moravci. Ten se s Radešínskou Svratkou dohodl na výměně pořadatelství, zápasu tak přihlížela solidní divácká kulisa. Ta se však letos i potřetí musela smířit s tím, že domácí odešli ze hřiště opět bez bodu.

„Co k tomu dodat, utkání znovu rozhodly naše neproměněné šance, po první půli jsme měli vést minimálně o dvě branky. Sice jich nebylo tolik, jako v předešlých zápasech, ale na výhru by to v klidu stačilo," hodnotil prohru 1:2 hrající trenér Moravce Lukáš Broža.

Z půdy soupeřů spolu se svými svěřenci-spoluhráči přivezl sedm bodů, doma je to však mizérie.

„Přitom to všechno byli soupeři, které bychom měli porážet. Jenže v první půli nedáme šance a druhé poločasy jsou potom v křeči. Mrzí mě, že právě před vlastními fanoušky se nám nedaří. Proti Velkému Beranovu to za týden už musíme zlomit," burcuje Broža.

Již na čtvrté místo tabulky východní skupiny I. A třídy vystoupal díky výhře 2:1 v Šebkovicích Herálec. Vítězný gól přitom vstřelil po brejku v úplném závěru zápasu. Naopak se nedařilo béčku Vrchoviny, které prohrálo 2:3 na hřišti dalšího nováčka z Nových Syrovic.

O vydařeném fotbalovém odpoledni v neděli rozhodně nemohli hovořit ve Žďáře nad Sázavou. Rezerva FC Žďas doma hostila Třešť, která stále čekala na první výhru v tomto ročníku.

„Měli jsme převahu, jenže jsme doplatili na neproměňování našich šancí.," litoval po zápase trenér Žďáru Vítězslav Machatka.

Měl proč, protože v závěrečné dvacetiminutovce Třešť využila tří brejků a odvezla si z Bouchalek všechny tři body.

„Přitom jsme o jejich silné zbrani věděli, ještě o přestávce jsem na to hráče upozorňoval. Změny v obraně se na nás podepsaly," mrzelo Machatku.