„Chceme je porazit všechny, a stát se tak mistrem Vysočiny, když už nic,“ přeje si třebíčský kouč, který by se rád na druhý pokus vyhoupl na třetí příčku. Na tu jeho tým ztrácí tři body. Šanci měl již v minulém kole, ale zaváhání Hulína nedokázal využít. „Snad už to konečně dopadne,“ věří Zelníček.

Musíme bodovat

Jejich konkurent o bronz hraje své utkání v Boskovicích souběžně s Třebíčí. „Tak po očku ho určitě sledujeme, ale soustředíme se hlavně sami na sebe. Třetí příčka přeci jen není tak prestižní,“ nepřeceňuje situaci Zelníček, ale zároveň dodává: „Když budeme normálně bodovat, tak se to povede. Pro Hulín je to letos s body konečná. Je to totiž ten tým, který spoléhá na individuality, a ty se jim zranily.“

Podzimní klání na hřišti Žďáru vyznělo lépe pro Třebíč, která zvítězila 3:2. Ovšem podle kouče Zelníčka i díky štěstí. „Byl to velmi dobrý zápas. Myslím, že náš nejlepší na podzim. V utkání jsme vedli, pak prohrávali, a kdyby soupeř odskočil na rozdíl dvou branek, tak by bylo hotovo. Ovšem se štěstím jsme zápas otočili a musím říct, že nás soupeř nakopl,“ zalovil v paměti.

„Doufám, že nás teď nesrazí. Na jaře má nečekaně katastrofální výsledky. Počítal jsem, že se bude pohybovat v tabulce okolo nás,“ překvapilo bývalého ligového fotbalistu.

Ve žďárském táboře duel s Třebíči až tak prestižně neberou. „Nějak zvlášť to neprožíváme. Pro nás jsou spíše zajímavější utkání s Velkým Meziříčím,“ uznává žďárský šéf lavičky Petr Nedvěd, který své svěřence nijak zvlášť nemotivuje a ani nevypisuje zvláštní odměny. „To opravdu ne,“ dodává.

Výšková převaha

Kouč Nedvěd zná i recept, jak vyzrát na Třebíč. „Zakázat Karáskovi, aby nastoupil,“ prozradil s úsměvem. Vytáhlý útočník je totiž v Třebíči na hostování právě ze Žďáru. Navíc se na podzim trefil do sítě svého domovského celku a pomohl tak HFK ke třem bodům.

„Tak známe se a víme co a jak. Jednoznačně si musíme dát pozor na jejich standardky, které kope Koníř se Smažilem, a na jejich výškovou převahu,“ má jasno, kde hrozí největší nebezpečí, Nedvěd. Ten momentálně nemůže říct, jestli nastoupí Daniel Bratršovský, který už před minulým utkáním laboroval se zraněním paty.

„Zatím nevím, jestli bude moct nastoupit aspoň na pár minut jako v minulém utkání. Vše se rozhodne před utkáním.“