Starší dorostenci díky zlepšenému výkonu ve druhé půli otočili nepříznivý vývoj utkání. Jejich mladší spoluhráči, kteří jsou stále poslední, odehráli s mladším bohunickým dorostem vyrovnaný zápas. Pátý celek tabulky měl však nakonec více štěstí v koncovce a splnil roli favorita.

STARŠÍ DOROST

VRCHOVINA – BOHUNICE 3:1

Po úvodním oťukávání poprvé zahřmělo v bohunickém brankovém území v 11. minutě. Po rohovém kopu Vrchoviny se však dobrým zákrokem prezentoval bohunický gólman.

Domácí měli i nadále více ze hry, ale své šance neproměňovali. Pavel Sodomka, kterého poslal do brejku Folprecht, tak dlouho váhal se střelou, až mu míč brankář hostí sebral. A tak udeřilo na druhé straně. Rozehraný přímý kop z padesáti metrů nepochopitelně propadl domácímu brankáři Michálkovi do sítě. Zaskočená Vrchovina se od této chvíle dostávala pod tlak a Bohunice do poločasu ještě dvakrát velmi nepříjemně zahrozili.

Po přestávce nastoupili domácí na hřiště jako vyměnění. Střídající Šandera se hned po pěti minutách na hřišti uvedl po kombinaci ve vápně vyrovnávací brankou. Pět minut na to stejný hráč pálil z přímého kopu těsně nad. V 55. minutě převzal za půlkou míč vrchovinský Szabó, prosadil se přes tři obránce a střelou podél brankáře otočil skóre.

Hosté se snažili o vyrovnání, ale sedm minut před koncem srazil bohunický Klíma Pekárka a musel po červené kartě předčasně do sprch. Přesilovku domácí využili o čtyři minuty později. Hlavou se z malého vápna trefil Hofer, který definitivně zlomil odpor Brňanů a pojistil výhru Vrchoviny.

Góly Vrchoviny: 49. Šandera, 55. Szabó, 87. Hofer. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (83. Klíma). Diváci: 100. Poločas: 0:1. Vrchovina: Michalek – Sklenář, Laštovička, Polnický, Kozel – Follprecht (46. Šandera), Sodomka (60. Hofer) – Králíček, Szabó (83. Němec), Pekárek – Slavíček (70. Blažíček).

MLADŠÍ DOROST

VRCHOVINA – BOHUNICE 1:2

Poslední Vrchovina odehrála s pátými Bohunicemi vyrovnané utkání. Hned ve 3. minutě se opřel do míče domácí Šandera, ale těsně minul. Ve 14. minutě se poprvé měnilo skóre, když chyby ve vrchovinské defenzivě využil hostující útočník. O osm minut později se uvolnil na malém vápně domácí Vaňátka a z otočky vyrovnal.

Ve 36. minutě všem na stadionu zatrnulo, když domácí brankář Toman nešťastně zranil bohunického hráče, který musel být převezen do nemocnice.

Druhou půli začali lépe hosté, kteří v 57. minutě vstřelili rozhodující branku. Domácí se ve zbytku zápasu snažili o vyrovnání marně.

Gól Vrchoviny: 22. Vaňátka. Rozhodčí: Knecht. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Vrchovina: Toman - Janíček, Homolka, Drdla, Křenek - Gabriel (47. Petr Sodomka), Kolařík (61. Michalek), Procházka, Šandera (47. Chrást) - Blažíček, Vaňátka.

Roman Wolker