I. A TŘÍDA – SK. B

ST. ŘÍŠE – KŘIŽANOV 1:1

Zápas začal překvapivým náporem hostů, kteří se do svého soupeře zakousli a taky šli zaslouženě do vedení. Jiří Nobicht se proháčkoval až před branku a krásnou přihrávkou naservíroval vedoucí gól nováčkovi v sestavě Ilenčíkovi.

Parádní akci poté předvedli domácí. Přímočarý výpad po ose Merhaut, Pazderník a Tichánek, který přehodil vyběhnuvšího Bajera, znamenal vyrovnání. „Byla to taková ojedinělá labutí píseň. Nic víc, jsme si v utkání nevypracovali,“ nastiňuje další průběh nespokojený trenér Staré Říše Luděk Kovačík.

Jeho tým se po zbytek utkání více méně musel o remízu strachovat. Hosté byli totiž mnohem nebezpečnější a pouze díky skvělému Korovjakovi v domácí svatyni se skóre už nepohnulo. „Celý zápas se nám vůbec nepovedl. Oni hráli dobře a hodně bojovně, což nám nevyhovuje. A klidně si mohli odvést tři body,“ říká kouč domácích, který z nečekaného zaváhání velké drama nedělá. „Samozřejmě, že když hraje první s jedenáctým, tak se očekává výhra, ale takové zápasy prostě přijdou. Není to žádná tragédie, protože jsme neprohráli,“ dodává Kovačík.

„Chybělo nám pět hráčů a museli jsme hodně improvizovat. Třeba čistokrevný útočník Aleš Burian hrál tentokrát na stoperu. Musím hráče pochválit za perfektní dodržení taktiky. Navíc jsme měli i několik dalších dobrých příležitostí. Bod je naprosto zasloužený,“ zhodnotil kouč Křižanova Jan Strnad.

Góly: 33. Tichánek - 20. Ilenčík. Rozhodčí: Burian. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas 1:1. St. Říše: Korovjak – Žák, Holub, Merhaut, Hradil (60. Šeda) – Pazderník, Tichánek, Rygl, Kratochvíl – Rychtecký, Štěpnička (60. Procházka). Křižanov: Bajer – Milota, Novotný, A. Burian, Boček – Ilenčík, D. Nobicht, J. Nobicht (85. Manďák), P. Burian – Petr, Navrátil (80. V. Malinský).