HUMPOLEC ST. ŘÍŠE 0:3

Hosté v posledních dvou kolech nezískali ani bod a přišli o první příčku, ale začali jako z partesu. V prvních minutách měli především bleskurychlý přechod do útoku a chybující domácí zaplakali nad výdělkem. V 7. minutě Humpolečtí ztratili míč ve středu hřiště a protiakci zakončil gólem Osumanu. O chvíli později pláchl po levé straně Brnický, z brankové čáry dloubl míč zpět malé vápno a Osumanova hlavička znamenala vedení hostů už o dva góly. „Bezpochyby nám to pomohlo. Získali jsme nad zápasem kontrolu,“ přiznal trenér hostů Luděk Kovačík. O důležitosti prvních minut hovořil i jeho protějšek Josef Soural. „Sice nebylo rozhodnuto ještě definitivně, ale my jsme se ze šoku sbírali prakticky celý poločas.“

Z pohledu Humpolce mohlo být i hůř. Ve 20. minutě málem Tichánek trestal další hrubku domácích. Akci se však snažil místo střely vyšperkovat přihrávkou a Staré Říši zkazil gólovou radost ofsajd. Domácí postupně přebírali iniciativu, ale šancí měli minimum. Blízko ke gólu měl jen Procházka. Ten ve 39. minutě báječně vypálil z pětadvaceti metrů, ovšem míč ze šibenice vyrazil bravurně Neuman.

Po přestávce očekávaný nápor domácích nepřišel. Zvýšit mohl Brnický, který obešel Honzárka i gólmana Kříže, jenže míč do poloodkryté branky nezasunul. Po hodině hry ale hosté už rozhodli. Príborského tvrdou střelu vytáhl zpod břevna na roh Kříž. Po jeho rozehrání si dal obránce hostů střelecké repete a tentokrát už s gólovou tečkou. Humpolec sice v závěru posílil ofenzivu, ale to k ničemu nevedlo.

„Pokazili jsme i druhé jarní domácí utkání. Nehráli jsme vůbec dobře, chyběla mi tam především bojovnost,“ uvedl kouč Humpolce Josef Soural. S podstatně lepšími pocity opouštěl trávník Luděk Kovačík: „V naší situaci jsme jeli do Humpolce pro bod a odvážíme tři. Musím ale říci, že naprosto zaslouženě. Až do stavu 3:0 jsme byli lepším týmem a soupeře do ničeho nepustili,“ zdůvodnil oprávněnost úspěchu.

Góly: 7. a 11. Osumanu, 60. Príborský. Rozhodčí: Petr. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:2.Humpolec: Kříž Honzárek (57. Smereka), Pecha, Černík, Nermut Pikl, Procházka, Nepovím, Čihák Kameš (68. Paťha), Kubíček. Stará Říše: Neuman Bartoš, Hekerle, Kadlec, Príborský Kubát, Merhaut, Tichánek, Brnický Osumanu, Pokorný (89. Valo). Nejlepší hráči: Osumanu, Brnický, Príborský.

1. Bystřice 19 12 4 3 43:22 40

2. St. Říše 19 12 2 5 40:14 38

3. Humpolec 19 10 3 6 39:30 33

4. Ždírec 19 10 1 8 26:29 31

5. Čásl./Sádek 19 9 3 7 32:29 30

6. Sapeli Polná 19 9 2 8 35:31 29

7. Jemnicko 19 8 4 7 37:30 28

8. Okříšky 19 7 7 5 27:30 28