Jako první se „vyznamenal" záložník Milan Boháč, jenž oslabil Herálec už v 7. minutě. „Sudí vyloučil Mílu po konzultaci s pomezním správně. Když to řeknu diplomaticky, tak udělal pohyb, který tam vůbec nepatřil, víc se o tom není potřeba bavit," měl jasno herálecký lodivod Jiří Skála.

Na domácí lavičce tentokrát z rodinných důvodů neseděl trenér Jaroslav Kubec, jenž má po svém přechodu na trenérský můstek skvostnou bilancí tří vítězství. Týmu tak šéfoval jeho asistent Václav Kopáček. Než však stihl zareagovat na hru v oslabení, už opouštěl hřiště po druhé žluté Miroslav Ivančík. „Ve třetí minutě byl zbytečně agresivní a v osmé po hlavičkovém souboji nestíhal a pomohl si rukou," uvedl předseda klubu Jaromír Dvořák. „Fotbalu vyloučení neprospěla a na těžkém terénu toho diváci moc neviděli. Šlo o remízový zápas," shrnul fakta kormidelník Jiří Skála.

Marně se přitom na góly čekat nemuselo. Po půlhodině propadl roh k Janu Ptaszkovi, jehož pokus Michal Pelán kryl. Domácí se ukázali v závěru půle. Střelu Valsy z 25 metrů zlikvidoval Žďánský a Tomáš Pelán pálil jen do boční sítě. „Při cestě do kabin jsme měli vést," měl jasno Dvořák a dodal: „V šatně jsme si řekli, že šance na výhru je. Hráli jsme s větrem a byli častěji na balonu. Překvapilo mě, že Herálci už kolem 55. minuty docházely síly, ale nevzdával se a hlavně Šustáček nám po brejcích pořádně větral obranu."

Obě strany si vypracovaly ještě jednu či dvě příležitosti ke skórování, stav se už ale neměnil. „Jde o spravedlivou remízu. Úkol od trenéra zněl jednoznačně zvítězit. Svou roli u nás sehrála absence trenéra Kubce," litoval Dvořák.

Už zítra čeká na oba týmy vložené 30. kolo. Velká Bíteš bude bránit svou čtyřzápasovou neporazitelnost v desátých Jaroměřicích, které doma naposledy prohrály 26. dubna právě s Herálcem.

Pod Žákovu horu od 17.30 zavítá o postup bojující Chotěboř. „Teď se jen bojím toho, jak ve středu složíme sestavu. Máme zraněné, vypadl nám vyloučený Boháč, kádr je prostě úzký. Když dáme dohromady jedenáct lidí, na lavičce už mi asi nezbude vůbec nikdo. Z utkání mám obavy," přiznal Jiří Skála.