V Nové Městě si před příjezdem rivala ze sousední Vsi věří. Dvakrát za sebou získali tři body. „Je pravda, že jsme teď výsledkově nahoře. Daří se nám. Jenomže derby nemá favorita,“ podotýká asistent vrchovinského trenéra František Smetana.

Vítězství ovšem bere jako povinnost. „Doma chceme každopádně naplno uspět. Soupeře celkem známe,“ dodal jeden z trenérů.

K dispozici by měl mít kompletní kádr. „Zatím to tak vypadá.“

V Nové Vsi naopak bijí na poplach. Tým trenéra Jana Nečase dvakrát za sebou v domácím prostředí prohrál a body potřebuje jako sůl. V tabulce mu patří poslední místo. „Cílem je v Novém Městě neprohrát, čemuž podřídíme i taktiku,“ nevykrucuje se Nečas.

Také on má svého soupeře dobře přečteného. „Jejich silné stránky známe. Na krajích hřiště mají šikovné kluky,“ dodává. V nelehké situaci je Bystřice, do které přijede Humpolec. „Vzheldem k tomu, v jakém je kádr stavu, beru doma i remízu,“ přiznal se kouč Bystřice Zdeněk Hovorka.

Už tak početnou marodku totiž navíc rozšířil brankář Pavel Trávníček a do zápasu určitě nezasáhne. Po dlouhé době se tak do branky s největší pravděpodobností postaví Martin Zbraněk z B-týmu. „Máme ještě mladého Bureše, který je ovšem pracovně vytížený. No a Dudáše Vrchovina stále neuvolnila,“ vyjmenovává peripetie na brankářském postu trenér.

I v tomto zápase bude chybět kapitán Marek Matuška. Otazníky visí rovněž nad stoperem Petrem Syslem a krajním záložníkem Radkem Špatkou. „Vše se ještě uvidí na předzápasovém tréninku. Ale Matuška zřejmě opět nenastoupí. To zranění je vážnějšího charakteru,“ řekl kouč.

Jeho tým si bude muset dát největší pozor na kanonýra Lukáše Staňka. „Je to střelecká kapacita. Svoji pověst potvrzoval ve vyšších soutěžích a teď ji potvrzuje i v Humpolci. Zřejmě budeme muset eliminovat kraje hřiště, aby nedostával potřebné centry,“ podotýká Hovorka.