„Samozřejmě papírovým favoritem je Nová Ves, ale my hrajeme doma a po dvou remízách bychom taky chtěli vyhrát,“ říká křižanovský kouč Jan Fňukal.

Oba zítřejší soupeři mají za sebou shodného protivníka. S nebezpečným Stonařovem remizovali 1:1. „Samozřejmě je na domácím týmu vidět oproti podzimu zlepšení. Nečeká nás vůbec nic jednoduchého, ale do Křižanova jedeme bodovat,“ tvrdí trenér Nové Vsi Miloš Myslivec.

Křižanov jeho tým potrápil už na podzim. Do Nové Vsi přijel po desetigólovém debaklu od Stonařova a bez rezignujícího kouče Jana Strnada. Přesto dlouho vzdoroval a domácí nakonec vyhráli pouze 1:0.

Doma inkasují málo gólů

„A teď se navíc hraje u nich. Díval jsem se na jejich statistiku na domácím hřišti a není zase tak špatná. Doma tolik gólů nedostávají a poměrně zkvalitnili obrannou fázi,“ ví Myslivec.

Na výsledcích to zatím znát není, ale jeho tým přes zimu oslabil. „Lepíme to, jak se dá. Nemám dostatek hráčů a musím si vypomáhat kluky z béčka. Proto si ani netroufám hovořit o možnosti, že bychom měli být aspiranty na postup,“ podotýká kouč Nové Vsi.

Poprvé nastoupí Bureš

Před utkáním ovšem má alespoň jednu pozitivní zprávu. Poprvé na jaře nastoupí v útoku rychlík Petr Bureš. „Měl by hrát v základní sestavě,“ dodal trenér Miloš Myslivec.