„Lhal bych, kdybych neřekl, že se nám ulevilo," oddychl si polenský kouč Tomáš Kaplan. Slavoj se totiž nebezpečně začal propadat tabulkou. I po téhle vzpruze zůstává kvůli skóre aktuálně nejhorším týmem Vysočiny v soutěži.

„Velkým pozitivem je, že si kluci ověřili svoje morální vlastnosti, nechybí jim. Co se týká našeho postavení, tak je jasné, že budeme hrát o záchranu až do konce. Nicméně naše současná pozice neodpovídá kvalitě kádru. Měli bychom být schopní měřit se s kýmkoliv v téhle soutěži," řekl po obratu v posledních čtyřech minutách zápasu Kaplan.

V bystřickém táboře pochopitelně panovalo zklamání. Vždyť tým trenéra Karla Fencla opět nepředvedl špatnou partii, jenomže doplatil na jarní smůlu. „Je to náš třetí zápas, kdy jsme inkasovali v poslední desetiminutovce. Tentokrát dokonce dva góly. To samozřejmě zamává s každým týmem. Já osobně jsem z toho už na prášky," podotkl s trpkým úsměvem.

V Polné přitom Bystřici hrálo všechno do karet. Trefili se oba její nejlepší střelci Prášil se Zbytovským. „Byly to pěkné góly, které navíc znamenaly naše vedení. Bohužel nejsme schopni přidat pojistku, pak nastane poslední desetiminutovka a my se vzhledem k předchozím zkušenostem začneme strachovat. Domácí navíc vyrovnali tím stylem, že Válek se jen ohnul a v podstatě tečoval centr přesně k tyči, druhý gól pak byl jako přes kopírák," kroutil hlavou Fencl.

Polná podle obou trenérů potvrdila pověst propustnější obrany a produktivního útoku. Paradoxně zvládla až utkání, ve kterém nastoupila se třemi obránci. „Vzhledem k situaci v kádru, kdy nám chyběl Pražák, jsme zkusili rozestavení 3-5-2. Klasicky jsme byli nebezpeční vepředu, a průchodnější vzadu, takže nic zásadního," usmívá se Kaplan.

Bystřice se musela obejít bez vykartovaného stopera Jaromíra Chocholáče a také kapitána a útočníka Jana Holého, který na zápas nemohl z rodinných důvodů. „Jsou to hráči základní sestavy a při našem úzkém kádru je to prostě znát," ví Fencl, který do divizního procesu postupně zapojuje mladíčky Marka Svobodu a Michala Zicha.

V Polné si chválí dvě posily ze třetiligové Třebíče. Středopolař Nahi Amara z Pobřeží slonoviny a zejména útočník Tomáš Válek zatím splňují očekávání. „U Válka je to jasné, dal čtyři góly ve třech zápasech," zmiňuje někdejší kanonýr Kaplan produktivitu svého dočasného svěřence.

Oba týmy čeká v příštím kole zápas proti celkům z poslední trojky. Polná v obrovsky důležitém klání jede do Tasovic. „Pro nás je zápas jara každý. Jde sice o důležité utkání, ale ne rozhodující," zůstává v klidu Kaplan.

Bystřice bude hrát teprve podruhé doma a přivítá poslední Napajedla. „Budeme doufat, že se to konečně otočí a vyhrajeme," uzavřel bystřický kouč Fencl.