Na opačném pólu tabulky se přitížilo Štěpánovu, který nezvládl existenční zápas s Vladislaví. Nenahrál mu ani výsledek ze skupiny A, kde naplno bodoval Dobronín. Štěpánov je tak momentálně na sestup.

ŽĎÁR B – VRCHOVINA B 3:2

A pak že se historie neopakuje. Na týden starý výsledek z divizního derby navázaly i obě rezervy. Nové Město ve Žďáře neustále dotahovalo. Prohrávalo od 19. minuty, kdy po pěkné akci Němce měl už snadnou práci s uklizením míče do odkryté brány Jurnečka. Vedení mohli domácí navýšit po rohovém kopu, jenže o balon po hrubé chybě přišli, hosté ho odkopli vpřed na Pavla Sodomku, který překonal po divizním gólmanovi Hajném i brankáře béčka Hanuse. Před cestou do kabin ale Jurnečka navázal na úvodní gól a po podobné akci předložil míč Russovi, 2:1. „V prvním poločase jsme byli herně o trochu lepší, narozdíl od Vrchoviny jsme měli i další šance, ale neproměnili jsme je," litoval trenér Žďáru Vítězslav Machatka.

přestávce se Nové Město zvedlo. Vyrovnalo hru i výsledek. Po standardní situaci se trestuhodně volný Polnický mohl brankáře zeptat, kam chce míč placírkou usměrnit.

Remíza vydržela na Bouchalkách jen pár desítek vteřin. Unikajícího Maria Filippiho fauloval gólman Pokorný a Němec neměl s penaltou sebemenší problém. Závěr se dohrával za neustálého tlaku Vrchoviny, stav se už ale neměnil. „Druhá půle byla daleko vyrovnanější, příležitosti si vytvořily obě strany. Po gólu na 3:2 už jsme se jen bránili, byli jsme pod tlakem a jednou dokonce vykopli balon z brankové čáry," oddychl si Machatka, jemuž kromě výsledku udělali radost i tři dorostenci. „Hodně nám pomohli, jejich kvalita mi udělala radost."

Góly: 19. Jurnečka, 41. Russ, 82. P. Němec (PK) – 24. Pavel Sodomka, 79. Polnický. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Žďár B: Hanus – Řeháček, Machatka, Toman, Peňáz – Miklík (82. Musil), Jun, Němec, Jurnečka – M. Filippi, Russ. Vrchovina B: Pokorný – Bača, Laštovička, Drdla, Starý (46. Kyselý) – J. Skryja, Vašíček (88. Fagula), M. Šmída, Pavel Sodomka, Petr Sodomka (64. Buřval) – Polnický.

V. MEZIŘÍČÍ B – HROTOVICE 7:0

Domácí začali aktivně a po přímém kopu Lišky nikým netečovaný míč proletěl až do branky. Zvýšit mohl Bublan, mířil těsně vedle. „Měli jsme trvalou převahu, vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou, jen za půli jsme jich nedali asi sedm," uvedl trenér Libor Smejkal. Na zvýšení čekal do 22. minuty. Bouček odcentroval do vápna, odkud Liška podruhé udeřil. Zkompletovat hattrick následně zcela osamocený odmítl. Ve 40. minutě Vítek zpracoval Vyskočilův pas a pohotovou střelou překonal Slatinského.

Po přestávce domácí koncert pokračoval. Vítek vyslal vpřed Boučka, který sólo proměnil. Stejný hráč zužitkoval nahrávku Poláka a bylo to 5:0. Další branka padla po nahrávce do strany, Liška se rozhlédl, uviděl Ráčka a po přesném centru Ráček nekompromisně zavěsil. Liška se mohl hattricku přeci jen dočkat, jeho pokus ramenem narazil do břevna a odražený balon doklepl do sítě dobíhající Patrik Mucha. „Skóre mohlo být ještě mnohem vyšší, ale spálili jsme spoustu vyložených šancí. Strůjcem vítězství byl útočník Liška," vyzdvihl Smejkal.

Góly: 7. a 22. Liška, 40. Vítek, 51. a 56. Bouček, 80. Ráček, 84. P. Mucha. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 3:0. V. Meziříčí B: Invald – Malec, Halámek, P. Mucha, Vyskočil – Bouček (61. Řezníček), Vítek, Pokorný (56. Polák), Ráček, Bublan (46. Jakeš) – Liška.

KOUTY – NOVÁ VES 4:0

Po oboustranně opatrném začátku se hra přelévala z jedné strany na druhou. Zlom nastal v 16. minutě, kdy dostal Cejpek centr zleva a po zpracování byl, dříve než stačil vystřelit, zezadu faulován Tomášem Novotným. Hostující hráč byl vyloučen a z nařízené penalty otevřel skóre Havelka. Od této chvíle převzaly taktovku Kouty. Ve 21. minutě zvýšil Roušar, který dostal pas a přehodil brankáře P. Novotného. O jedenáct minut později dostal centr zleva na malé vápno Cejpek a střelou z první k levé tyči upravil na poločasových 3:0.

Po změně stran si hostitelé hlídali pohodlný náskok a soupeře pouštěli pouze k velkému vápnu. Do pokutového území se Nová Ves dostávala jen po standardních situacích, ale scházelo jim zakončení. Byť se hrálo více na polovině domácích, kteří se do útoku příliš nehnali, k vidění už mnoho šancí nebylo. Výsledku dal konečnou podobu koutecký Navrátil. Hosté měli v závěru dvě příležitosti na korekci výsledku, ale jejich střely končily nad brankou Veselého.

Góly: 17. Havelka (PK), 21. Roušar, 32. Cejpek, 73. Navrátil. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 3:0. ČK: 0:1 (16. T. Novotný II.). Diváci: 105. Poločas: 3:0. Nová Ves: P. Novotný – Tomáš Novotný I. – Halík, Krejčí, Nejedlý – Tomáš Novotný Tomáš II., P. Bureš (79. Fuksa), P. Šandera, Nečas – Ondřejka (32. Starý), Jan Šandera.

ŠTĚPÁNOV – VLADISLAV 2:3

V bojovném utkání o záchranu byli domácí v první půli lepší, ale po brejku Petra Cipryse prohrávali.

Do přestávky vyrovnali, ale hned zkraje druhé půle je zmrazil Zeman, který střílel zleva za velkým vápnem přesně k tyči.

A když se domácí začali zvedat, utekl Dušan Ciprys a zvýšil na 1:3. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a z pokutové kopu Štěpánovští snížili. Víc už nestihli a velmi je proto mohla mrzet jedna neproměněná penalta.

Góly: 35. nehlášeno, 75. nehlášeno (PK) – 15. P. Ciprys, 47. Zeman, 70. D. Ciprys. Rozhodčí: Straka. ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (88. nehlášeno). Diváci: 20. Poločas: 1:1. Štěpánov: Kubíček – Císař, Hrubeš, Novák, Svoboda, Sedláček, Kovalchuk, Jan Veselský, P. Karásek, Kutnyk, Ludvík.