Dát alespoň jednu ze tří stoprocentních šancí, mohl být oslavovaným hrdinou. Byl by to vskutku sladký návrat do sestavy, do níž naskočil díky nečekané absenci útočné jedničky Aleše Chmelíčka. „Herně jsem byl se sebou spokojen, ale ty šance," odmlčí se. „Tu první jsem měl na dlouhou nohu, ale další dvě, to byly prakticky sólové nájezdy. Dát první z nich, určitě bych dal i ten druhý a Frýdek bychom porazili," tuší Chmelík.

Hosté pak v závěrečné desetiminutovce využili dvě brejkové situace a odvezli si do nejvýchodnějšího okresu v zemi důležité tři body, které je udržely v postupovém boji. „Prohrát jsme si nezasloužili, ale to už je teď jedno. Znovu se ukázalo, jak moc se střelecky trápíme. Nováčkovská daň je pro nás až příliš krutá. Zní to jako klišé, ale herně zápasy zvládáme. Rozhoduje se však v brankovém prostoru a tam se nám nedaří," dodává smutný hrdina nedělního odpoledne.

Pro předloňského nejlepšího střelce divize však v současné době není fotbal na prvním místě. Právě kvůli tomu také vypadl ze základní sestavy nováčka Moravskoslezské ligy. Jeho prioritou je působení ve futsalové Chrudimi, fotbal však opustit nechce. „Nabídka z Chrudimi byla tak lákavá, že jí nešlo nevyužít. Podobná už se mi nemusí naskytnout, protože je to klub na špičkové úrovni. Vedle toho se však snažím věnovat i fotbalu. Fyzicky mám natrénováno a věřím, že trenér mi dá, i přes ty nedělní zahozené šance, příležitost v dalších zápasech," doufá odchovanec Hlinska.

Ta nejbližší se naskytne v neděli, kdy Žďár zajíždí doslova k existenčnímu duelu na půdu předposlední rezervy ostravského Baníku. Uvědomuje si žďárská kabina důležitost tohoto utkání? „V každém případě ano. Pokud bychom prohráli i v Ostravě, ocitli bychom se v totálně krizové situaci. Každý zápas je důležitý, ale tento o to více, protože potřebujeme udržet kontakt s ostatními mančafty nad námi. Osobně mám pak zvýšenou motivaci napravit předchozí zápas," přiznává Zdeněk Chmelík.