O postup do třetí ligy moc velký zájem nebyl. Vyškov sice své právo využil, ale Líšeň získala účast ve vyšší soutěži mimo pořadí. Brněnský klub tak využil jednak odstoupení Mikulovic z MSFL, jednak faktu, že druhé v divizi D Rosice i třetí Vrchovina postup neakceptovaly. Na start ve třetí nejvyšší soutěži ale rezignoval také vítěz divize E Lískovec, který je farmou druholigového Frýdku-Místku. Nahradí jej opavská rezerva, v uplynulém ročníku druhý celek divize E.

Třebíč zahájí stejně jako loni pouť MSFL doma. Místo Zábřehu však tentokrát přivítá rezervu Sigmy a „béčko" ji čeká i ve druhém kole, fotbalisté HFK pocestují na hřiště Slovácka.

První kolo divize D připraví pikantní derby dvou rivalů, Vrchoviny a Velkého Meziříčí. Nováček z Havlíčkova Brodu získal příjemné losovací číslo „1", a první dva duely ho tak čekají doma. Slovan si zahraje nejdříve proti Otrokovicím a potom trenér Richard Zeman narazí na svůj bývalý tým, SFK Vrchovina. Dvě derby na úvod čekají Velké Meziříčí, protože v prvním domácím zápase bude hostit polenský Slavoj. V prvních dvou kolech nebudou mít pouze tři duely zastoupení z Vysočiny.

Na rozdíl od českých republikových soutěží se MSFL i obě moravské divize vrátí k možnosti střídat během utkání nejvýš tři hráče. Stejně jako v Čechách se rozběhnou MSFL a moravské divize během druhého srpnového víkendu.