V. BÍTEŠ CHOTĚBOŘ 0:0

Nudný fotbal odehrávající se převážně ve středu hřiště přinesl v první půli jen dva náznaky šancí. V 31. minutě střílející Hanousek těsně minul levou tyč. Na druhé straně se v pološanci zjevil Pokorný, ale míč měl na dlouhou nohu. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Domácí, čekající na gól od 7. září, kdy na vlastním hřišti podlehli Světlé 2:1, se v útoku trápili. Největší šance fotbalového odvaru přišla v 82. minutě, kdy se po špatném odkopu brankáře Vykoukala dostal k míči Dvořák, ale jeho rána z šestnáctky letěla nad. Velká Bíteš tak natáhla svou černou šňůru bez vstřelené branky na 277 minut.

Rozhodčí: Jílek. ŽK: 2:2. Diváci: 80. V. Bíteš: Šula Kerber (72. Valsa), Pohl, Střecha, T. Jelínek (46. Škorpík) Antoš (59. Ivančík), Nekuda, T. Pelán, T. Dvořák, O. Loub Pokorný. Chotěboř: Vykoukal Čáp, R. Odvářka, J. Hlaváček, Dvořák Běloušek (73. Bělovský), Somerauer, Kaplan (82. Koutný), Tůma M. Odvářka, Hanousek. Nejlepší hráči: Střecha, Nekuda Somerauer.

ŽIROVNICE H. BROD 0:4

Hosté začali náporem a poměrně brzy se dočkali gólu. Ve 14. minutě překonal Trepku střelou z vápna Klusák. Pak ale převzala iniciativu Žirovnice a vydrželo jí to až do konce poločasu. Domácí však vyrovnat nedokázali, i když měli hned několik šancí a ve 28. minutě neproměnil Kořínek penaltu. Po změně stran opanoval hřiště favorit, který se dostal do herní pohody po druhé trefě Klusáka. Závěr patřil Vopršalovi, jeho dvě trefy upravily výsledek do jednoznačné podoby.

Góly: 14. a 55. Klusák, 75. a 82. Vopršal. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 2:0. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Žirovnice: Trepka P. Houška, Kuš, Poul, Vilímek Kořínek (90. Rušil), Kubík, Grausam (63. Staněk), Dýnek Pokorný (70. T. Houška), Rozporka. Havlíčkův Brod: Kučírek Vařejka, Tůma, Novotný, Bláha Kubát (84. Horák), Klusák, Kavka, Vacek (46. Provazník) Míča (80. Polívka), Vopršal (87. Petřík). Nejlepší hráči: P. Houška Klusák, Tůma.

OKŘÍŠKY PŘIBYSLAV 0:1

V prvním poločase měli domácí více ze hry. Po přímém kopu Řezáče vykopával přibyslavský hráč míč z opuštěné branky. Ve 33. minutě byl po dvou následujících faulech vyloučen hostující Marek, ale Okříšky této početní výhody ve zbytku utkání nevyužily. O hubeném vítězství nováčka soutěže rozhodl v závěru zápasu po brejkové situaci Škacha. Minutu před koncem mohl vyrovnat Voda, ale z malého vápna neprostřelil brankáře Holcmana.

Gól: 85. Škacha. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (32. Marek). Diváci: 200. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala Široký, Voda, Tekal, Večeřa Dočekal, Rampír, Dočkal, Richter (66. Dubský) Jančok, Řezáč (46. Jůza). Přibyslav: Holman Marek, Vopršal (69. Fikar), Smejkal, Strašil, Pochop, Škacha, Flekal, Buben, Kunc (9. Vykoukal, 90. Sibera), Krčál. Nejlepší hráči: Fiala, Voda Flekal.

SAPELI POLNÁ SVĚTLÁ 5:1

Domácí to měli v úvodu hodně těžké. Už ve druhé minutě měli hosté stoprocentní šanci, ale Štrose vychytal zázračně Koubek. Pět minut nato zaskakoval za brankáře Sapeli na poslední chvíli Fišer, který vykopával míč z brankové čáry. A pak se potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš a po Brnického přihrávce otevřel skóre Padrnos. To hosty ještě více nabudilo, začali ještě více útočit a měli spoustu závarů, ale Koubek vyslal své spoluhráče rychlým výhozem do brejku, hosté ve vápně faulovali Baráka a penaltu proměnil Szabó. Ve druhé půlce rozhodla o osudu utkání 48. minuta. Szabó obral o míč stopera a po samostatné akci zvýšil na 3:0. To Světlou položilo, domácí se uklidnili a Reiterman hlavou zvýšil na rozdíl třídy. Pátý gól přidal trefou do šibenice Morkus. Světlá se dočkala až v 83. minutě, kdy Křikava prostřelil Koubka.

Góly: 17. Padrnos, 24. (PK) a 48. Szabó, 63. Reiterman, 73. Morkus 83. Křikava. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 6:2. Diváci: 200. Poločas 2:0. Sapeli Polná: Koubek Zamazal, Tržil, Reiterman, Barák Fišer, Rychtecký, Brnický (86. Matějíček), Morkus, Szabó (67. Lacina) Padrnos (77. Slezák). Světlá n. S.: Janota Náděje, Machala (61. Vodička), Rezek, Valenta Pohnětal, Císař, Dvořák, Kafka Štros (64. Čuřík), Křikava. Nejlepší hráči: Koubek, Szabó Kafka.

JAROMĚŘICE ŽDÍREC 0:3

Hned v úvodu měli oslabení domácí velkou šanci, ale Neu- man neproměnil sólový únik. Ve druhém poločase se hrálo už podle taktovky hostí. Střed hřiště si pronajalo trio Pátek, Mareš, Čalkovský a všechny tři góly měly stejného jmenovatele: Po rychlé akci po levé straně přišla přízemní přihrávka do vápna, se kterou si jaroměřická obrana nedokázala poradit, a ždírečtí střelci byli přesní. Během dvaceti minut se dvakrát trefil Mareš a třetí branku přidal Plíšek.

Góly: 48. a 62. Mareš, 66. Plíšek. Rozhodčí: Škorpík, ŽK: 1:4, ČK: 0:1 (84. Mareš). Diváci: 120. Poločas: 0:0. Jaroměřice n. R.: Chalupa (75. Pisk) Stejskal (65. Václavek), Ošmera, D. Karásek, Urbánek Pekárek (60. Melán), Křivánek, M. Karásek, Hambálek Neuman, Kalay. Ždírec n. D.: Rezničenko Pazderka, Kysilko, Takács, Polomský Štukhejl, Mareš, Plíšek, Smejkal (79. Dvořák) Pátek, Čalkovský. Nejlepší hráči: Mareš, Pátek, Čalkovský.

NÁMĚŠŤ-VÍC. HUMPOLEC 4:1

Domácí si vytvořili v úvodu mírnou převahu, kterou dokázali rychle zužitkovat. V 9. minutě si za obranu zaběhl Záviška a prostřelil Kříže 1:0. Úspěšný střelec ukázal stejnou akci ve 25. minutě a pohotově z otočky se trefil k tyči 2:0. Poté hosté využili chybu v rozehrávce a Pikl svou šanci s přehledem proměnil a ve 32. minutě tak snížil na 2:1.

Po přestávce hosté začali mít mírnou převahu, ovšem hned v 52. minutě unikl po levé straně Prokeš, na zadní tyči našel Štěpničku, jenž pohodlně zvýšil na 3:1. Hosté se nezdávali a snažili se o korekci výsledku, toho však domácí využívali k rychlým a nebezpečným protiútokům. Po jednom z nich v 78. minutě postupovala dvojice Záviška Štěpnička na jediného obránce a druhý jmenovaný pohodlně zvýšil na konečných 4:1.

Góly: 9. a 25. Záviška, 52. a 78. Štěpnička 32. Pikl. Rozhodčí: Pešek, ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Náměšť-Vícenice: Rousek Rous, Heres, Pernica, Prokeš Štěpnička, Rubák (90. Dvořáček), Durajka, Homola Doubravský, Záviška (84. Anna). Humpolec: Kříž Jeřábek, Hes, Fikar (68. Kříženecký), Honzárek Dalík (61. Málek), Maršík, Nepovím (83. Skryja), Paťha Pikl, Morava (32. Pícha). Nejlepší hráči: Záviška, Durajka, Rubák.

M. BUDĚJOVICE JEMNICKO 2:2

Už v 11. minutě poslal po ideální přihrávce Krejči do vedení aktivnější Jemnicko kanonýr Kříž. Za další dvě minuty hlavičkou vybídl Šplíchal k vyrovnání Stehlíka. Tomu ale sebral míč z hlavy Kopeček. Ve 26. minutě chybný odkop Kopečka zachytil na vápně Šplíchal, ale ani na dvakrát se mu nepodařilo skórovat. Domácí se radovali až za další dvě minuty, když centr Škody našel na vzdálenější tyči volného Veselého, který z voleje vyrovnal. Ve 41. minutě šel po druhé žluté kartě předčasně do sprch Tobolka.

Druhý poločas byli aktivnější oslabení hosté a mohli jít opět do vedení, když Kříž poslal do samostatného úniku Tesaře. Toho však bravurně vychytal Jelínek. Za deset minut nevyužil nedorozumění obrany Jemnicka Stehlík a ve vyložené šanci pálil vedle.

V 78. minutě se prosadil ve vápně Krejča a lobem strhl vedení na stranu hostí. Závěrečný nápor Budějovic přinesl minutu před koncem vyrovnání po centru Tomana a lobu Busty na malém vápně. Otočit skóre mohl ve druhé minutě nastavení Toman, ale volil místo střely z malého vápna lob, který skončil na vrchní síti.

Góly: 28. Veselý, 89. Busta 11. Kříž, 78. Krejča. Rozhodčí: Šula. ŽK: 4:4. ČK: 0:1 (41. Tobolka). Diváci: 220. Poločas: 1:1. M. Budějovice: Jelínek Buďa, Busta, Toman, Novotný Dušek (56. Kopeček), Pařízek, Škoda, Veselý (85. Šťastný) Šplíchal, Stehlík. Jemnicko: Kopeček Kincl, Koutný, Novák, Kelbler Křivánek, Krejča, Tesař, Tobolka Kříž, Frechka. Nejlepší hráči: Busta, Toman Kříž.

Příští kolo: Jemnicko Přibyslav, Humpolec Okříšky, Pacov Náměšť-Vícenice, Světlá n. S. Čásl.-Sádek, H. Brod Sapeli Polná, Chotěboř Žirovnice, Ždírec n. D. V. Bíteš, M. Budějovice Jaroměřice.