H. BROD – PELHŘIMOV 0:5

Utkání mělo být ozdobou 2. kola krajského přeboru, jenže domácí hráči jen marně přihlíželi unikajícím pelhřimovským útočníkům. Duo Liška – Krtek pořádně brodské obraně zatápělo. První gólový moment přišel v 18. minutě, když Háněl nedůsledně odhlavičkoval míč z vápna, který se tam vzápětí vrátil a Liška přeloboval Adamce – 0:1. Ve 30. minutě Liška předložil pas nabíhajícímu Krtkovi, Novotný zatáhl za záchranou brzdu a musel jít předčasně do kabin. Z následného trestného kopu z dvaceti metrů Krčil zatočil míč k pravé tyči – 0:2.

Už o minutu později přidali Pelhřimovští další gól, domácí opět nedůsledně odkopli míč a Kocián z hranice vápna dopravil míč do sítě. Poločas hrůzy pro domácí fanoušky i hráče zakončil opět Liška, který dostal až příliš prostoru po rohovém kopu a hlavou zvýšil na 0:4.

Ve druhém poločase byli domácí směrem dopředu naprosto bezzubí, naopak Liška s Krtkem řádili, ale další gól nepřidali. Poté rozehrál rozhodčí červený mariáš, nejdříve v 56. minutě poslal pod sprchy Nepovíma, v 63. minutě se po druhé žluté poroučel Vacek a v 72. Máca.

Poslední branku zaznamenali hosté v 61. minutě, kdy utekl Liška po levé straně, přihrál Fišerovi a ten už měl snadnou úlohu – 0:5. „S výsledkem jsem maximálně spokojený. Povedl se nám hlavně první poločas, vyhrát 4:0 v Brodě, o tom se nám ani nesnilo. Ve druhém poločase dvě vyloučení nepřekousnu,“ řekl po zápase trenér hostů Václav Vokůrka. „Výsledek hovoří za vše. Kluci si asi neuvědomují, že fotbal se bez bojovnosti a nasazení hrát nedá,“ krčil rameny brodský kouč Leoš Mitas.

Góly: 18. a 41. Liška, 32. Krčil, 33. Kocián, 61. Fišer. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 1:3. ČK: 2:2 (30. Novotný, 56. Nepovím – 63. Vacek, 72. Máca). Diváci: 150. Poločas: 0:4. Havlíčkův Brod: Adamec – Pertl (46. Végh), Háněl, Novotný, Havel (11. Šimoníček) – Mareš, Nepovím, Slanař, Bláha – Zeman (66. Fialka), Provazník. Pelhřimov: J. Moravec – Smrčka, Krčil, Vacek, Kocián (80. Vejsada) – M. Moravec, Fišer, Máca, Kmoch (66. Zahradník) – Krtek (76. Regásek), Liška. Nejlepší hráči: Liška, Krtek, Fišer.

Příští kolo KP: Velká Bíteš - Hartvíkovice, Polná - Vrchovina, Jaroměřice n. R - Jemnicko, Třebíč B - Světlá n. S., Nová Ves - Bystřice n. S., Herálec HB - M. Budějovice, Pelhřimov - Okříšky, Humpolec - Havl. Brod.