BZENEC – V. BÍTEŠ 0:2
Další z důležitých záchranářských duelů tentokrát fotbalisté Velké Bíteš zvládli na jedničku. Výrazně jim k tomu pomohl samotný úvod zápasu, v němž šli již ve druhé minutě do vedení. Dlouhý centr z vlastní poloviny hřiště Whittingham prodloužil na Pohla, který levačkou k tyči do protipohybu gólmana otevřel skóre zápasu – 0:1. Ve zbytku vyrovnané první půle už vyložené brankové příležitosti k vidění nebyly.

Ve druhém poločase Bzenec svého soupeře přitlačil, ale do gólových příležitostí jej pozorná defenziva hostů nepouštěla. K vidění tak byly pouze náznaky šancí, ale bez gólového vyjádření. Definitivní rozhodnutí tak přišlo až v poslední minutě zápasu. Rychlou brejkovou situaci zúročil Whittingham, jehož trefa rozhodla o zisku tří bodů pro Velkou Bíteš.

Góly: 2. Pohl, 90. Whittingham. Rozhodčí: Kneisl. ŽK: 3:4. Diváci: 135. Poločas: 0:1. Bzenec: Kůřil – Vaverka, Košut, Mlýnek, Petrucha – Šmahaj, Reška, Jüstel (60. Hubr), Pelikán (71. Mokrý) – Kasala, Paták (66. Šimánek). V. Bíteš: Matiášek – Pokorný, Kopáček, Mrňa – Whittingham (90. Halas), Daněk, Chlup, Ivančík (57. Mucha), Novotný – Pohl, Juříček (80. Knos). Nejlepší hráči: Šmahaj – Kopáček, Pohl.

ŽĎÁR N. S. – BLANSKO 2:0
Začátek zápasu patřil hostům, kteří podnikali nebezpečné akce po brejkových situacích. Ani hráči Žďáru nezůstali pozadu a nabídli divákům několik pohledných kombinací a rohových kopů, které však většinou zůstaly nezakončeny. Poté již hra probíhala v domácí režii, v koncovce ale byli hráči FC Žďas dlouho bezradní. Vše nejlépe dokumentovala situace ze 43. minuty, kdy Nedvěd z malého vápna nedokázal v nadějné pozici zakončit.

Do druhé půle vstoupil Žďár aktivně, hned ve 46. minutě střílel z velkého vápna Vopršal, obrana hostů jeho projektil zblokovala na roh. V 56. minutě přišla největší šance Blanska, ale pěknou akci zakončenou Dvořákem stačil Konrád zlikvidovat. Změnu skóre tak přinesla až 71. minuta. Trojánek odcentroval z levé strany do vápna, kde zůstal nepokrytý Bureš, jenž hlavičkou zakončil na přední tyč – 1:0. Pojišťovací druhou branku přinesla 80. minuta, střelou po zemi se z velkého vápna prosadil Vopršal – 2:0. V závěru se ještě do dobré příležitosti dostal střídající Henzl, skóre zápasu se již ale nezměnilo.

Góly: 71. Bureš, 80. Vopršal. Rozhodčí: Mayer. ŽK: 4:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Žďár n. S.: Konrád – T. Peňáz, Komínek, Fiala, Štursa – Vitásek, Janů (68. Bureš), Trojánek(77. Henzl), R. Sodomka (89. Švoma), Nedvěd – Vopršal. Blansko: Záleský – Šplíchal, Gromský, Bokůvka, Bárta – Závodný, Kratochvíl (62. Chloupek), Trtílek (75. Feik), Kuldan – Dvořák, Sodomka (43. Petřík). Nejlepší hráči: Komínek, T. Peňáz – Trtílek.

Krajské finále McDonald's Cupu v Jihlavě.
Republikové finále si zahrají žáci Velkého Meziříčí

STRÁNÍ – H. BROD 8:1

Hostující Havlíčkův Brod nezvládl úvod zápasu, kdy po trestném kopu otevřel skóre Pilka a za deset minut zakončil pohlednou akci Copko. Pak sice hosté měli jsme více ze hry a víc míč pod kontrolou. Jenže to nevyjádřili brankově. Polcar ani Veselský své šance neproměnili. Kdo čekal, že Brod bude pokračovat v nastoleném trendu, čekal marně, protože v 52. minutě domácí vstřelili třetí branku a to mladý hostující tým položilo. Do 69. minuty domácí ještě zasáhli třikrát a bylo to 6:0. Hostům se sice podařilo Veselským snížit, ale Strání ještě dalo další dvě branky.

Góly: 7., 52. a 69. Pilka, 17. Copko, 56. Frühauf, 68. a 90. Obiechina, 75. Juma – 71. Veselský. Rozhodčí: Slováček. ŽK: 0:2. Diváci: 263. Poločas: 2:0. Strání: Popelka – Gardian (60. Sedláček), Lorenc (76. Čaňo), Palík, Mimochodek – Juma, Obiechina, Fruhauf, Silnica, Pilka – Copko (58. Straňák). H. Brod: Kubát – Svoboda, Ondráček, Pazderka (64. Pabousek), Pártl – L. Peřina, J. Henek, Štědrý – Polcar (56. Synecký), Karlík, Veselský. Nejlepší hráči: Obiechina, Copko, Pilka.

ŠUMPERK – ŽDÍREC N. D. 0:1
Hostující tým se na domácí dobře připravil a jeho rozestavení dokázalo eliminovat postupný útok Šumperku a naopak Ždírec vyrážel k nebezpečným situacím. Ve 32. minutě šel Jiroutek sám na brankáře a chtěl ho obstřelit, ale ten balon nohou vykopl. Skončil na Jiroutkově hlavě a jeho dorážku ještě dokázal vytěsnit na roh. Ve 44. minutě se už ale hosté radovali, centr Pavla Novotného zužitkoval Jiroutek. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, samozřejmě domácí měli optický tlak, ale nevytvořili si žádnou vážnější šanci. Naopak hosté se mohli uklidnit, ale Štukhejl mířil hlavou těsně vedle a Jan Novotný po samostatném úniku trefil tyč.

Gól: 44. Jiroutek. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Šumperk: Max – Ševčík (70. Dostál), Muzikant (59. Podhorný), Smrž, Rozsíval (74. Vejchoda) – Nimrichtr, Jurásek, Bernard, Olejník – Horák, Šinogl. Ždírec n. D.: Bílek – Fikar, Michalec, Kučera, Pátek – Jiroutek, Štukhejl, J. Novotný, Najman (85. Kolouch) – P. Novotný, Málek. Nejlepší hráči: J. Novotný, Pátek, Bílek.

SLAVOJ POLNÁ – TASOVICE 4:1
Domácí začali opatrně s cílem odčinit nepovedené minulé zápasy. V první čtvrthodině se hrálo pouze ve středu hřiště, bez střelby na branku. Až pak to zkoušel šikovně Šerý, ale jeho lob se neujal. To Blahoudkova střela šla přesně k tyči, a Tasovice vedly. Slavoj ale do přestávky skóre otočil. Urbánek se dostal po kolmici od Klímy za obranu a levačkou nezaváhal. Za chvíli pláchl po lajně Bajer a Caha byl neomylný.

Druhou půlku načal Fukal trefou do břevna a svou šanci zahodil i Paul. Skóre se měnilo až díky domácím. Urbánek našel z rohu přesnou hlavu Vedrala. Čtvrt hodiny před koncem byl ve vápně faulovaný Urbánek, a sám proměnil penaltu. V závěru ještě spálili šance Bajer s Vedralem, i tak ale Slavoj slavil velmi cenné tři body.

Góly: 36. a 78. Urbánek (druhý z PK), 40. Caha, 65. Pecina – 27. Blahoudek. Rozhodčí: Malčánek. ŽK: 3:3. Diváci: 167. Poločas 2:1. Slavoj Polná: Rychtecký – Haala, Vedral, Čížek, Holub – Šerý, Pecina (83. Válek), Klíma, Urbánek – Caha (80. Kubec), Bajer (87. Voráč). Tasovice: Konvalina – Hradzílek, Mička, Blahoudek, Rygl (46. P. Lapeš) – Horáček, Paul, Čermák, Fukal – R. Lapeš (57. Švejkar), Švarc. Nejlepší hráči: Urbánek, Bajer, Klíma.

Oslava 140 let SDH v Kněžicích.
OBRAZEM: Zábava pro velké i malé. Hasiči v Kněžicích oslavili 140 let

VRCHOVINA – ST. ŘÍŠE 1:0
První půle krajského derby přinesla neurovnanou hru. Hráčům Vrchoviny vázla rozehrávka i kombinace, navíc hosté spoléhali hlavně na bránění. Jedinou opravdovou gólovou šanci měl ve 35. minutě Dočekal, který střílel na zadní tyč, ale Jícha bravurním zákrokem hosty podržel. Ve 40. minutě pak po rohovém kopu hlavičkoval Vícha jen těsně vedle. Jediná gólová situace přišla v 57. minutě. Michal Skalník zleva odcentroval, odkop hostujícího beka trefil jen Dočekala a Kamil Skalník z malého vápna nedal Jíchovi šanci – 1:0. Hned za minutu hlavičkoval v dobré pozici Michal Skalník, ale jen do rukou gólmana. V 65. minutě měli největší příležitost hráči Staré Říše, ale Kamil Skalník hlavou na brankové čáře zabránil jistému vyrovnání. V 76. minutě postupoval sám na branku Dočkal, ale trefil pouze tyčku svatyně hostů. O dvě minuty později pak nadvakrát hasil brejk hostů reflexivními zákroky gólman Šmída. Lídr divizní tabulky tak získal další tři body.

Gól: 57. K. Skalník. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 1:0. ČK: 0:1 (83. Hekerle). Diváci: 330. Poločas: 0:0. Vrchovina: P. Šmída – Prokopec (72. Bača), Košík, Smetana, Vícha (84. Duda) – K. Skalník, Michal (61. Ošmera), Wolker, Zbytovský – M. Skalník, Dočekal. Stará Říše: Jícha – Chlumský, Hekerle, Príborský, Heide, Severa, Bastl (60. Šmíd), Vacek, Plichta, Sobotka, Nehyba. Nejlepší hráči: K. Skalník, Wolker – Vacek.