Nepoučitelní. Další lehkovážný vstup do utkání předvedli ve včerejším prvoligovém utkání jihlavští fotbalisté. Podobně jako před dvěma týdny ve Zlíně, také tentokráte na Slavii se nechali od úvodního hvizdu zatlačit do defenzivy a velmi brzy inkasovali gól po rohovém kopu soupeře. Den otevřených dveří jihlavské obrany ale pokračoval i v dalším průběhu zápasu, a Vysočina si odvezla domů vysokou porážku 0:4.

Před utkáním se nad Edenem přehnala hodně silná průtrž mračen, která sice s úvodem utkání odešla, ale pokračující vytrvalý déšť spláchl ambice Vysočiny. Ta opět zapomněla na to, co ji zdobí v domácím prostředí, a od úvodního hvizdu doslova darovala Slavii herní prostor.

I vedoucí branku. Už v osmé minutě totiž zůstal při centru z rohového kopu Škoda na malém vápně nepokrytý, a domácí kanonýr toho přesnou hlavičkou náležitě využil 1:0.

Slavia pokračovala v nátlakové hře a před Hanušem to přes vlhké počasí jen hořelo. „Úvod jsme nezachytili, začali jsme ospale," mrzelo trenéra Luďka Klusáčka.

Opět bez gólu

Jihlavští se dostali do hry až po zhruba dvaceti minutách. Kukoľův trestňák ale nenašel žádného spoluhráče, v nadějné pozici nezpracoval ideálně míč Mešanovič. Vzápětí bosenský útočník nedoskočil na centr Mišůna. „Herně to nevypadalo špatně," uvedl Klusáček.

Ale znovu udeřilo do Hanušovy sítě. Po dalším rohovém kopu se domácí opět prosadili hlavou, tentokráte síť napnul slávistický stoper Deli, jenž byl ve vápně opět nepochopitelně neobsazený. „Standardky zahrávali dobře," uznal stoper Jihlavy Jiří Krejčí. „Škoda i Deli jsou v těchto situacích hodně silní," dodal.

Vstup do druhé půle si Vysočina pohlídala. Pod dojmem nepříznivého stavu začala podstatně aktivněji, a už po čtyřech minutách druhé půle mohlo být zaděláno na drama. Jungr elegantně prokličkoval obranou Slavie, před Berkovcem však nezakončil, a rozběhnutý Mešanovič poslal míč půl metru vedle domácí svatyně…

Po chvíli Berkovec konečky prstů vyškrábl na roh bombu Šulka, vzápětí Jungr hlavičkoval hodně nepřesně. „Kdybychom snížili na 1:2, jsem přesvědčen, že bychom utkání i otočili," uvedl k této fázi duelu Klusáček.

Jenže to bylo ze strany Jihlavy prakticky vše. Přišel další centr do vápna Vysočiny, hosté tentokráte nechali na malém vápně hned trio osamocených slávistů. Nejprve zakončoval Deli, jeho pokus Hanuš ještě vyškrábl, dorážející Souček ale už měl snadnou úlohu. „Měli jsme soupeře dobře přečteného, vydařily se nám tři standardky, což rozhodlo," těšilo domácího kouče Dušana Uhrina.

Aktivita hostí uvadla, Milan Škoda měl dostatek prostoru najít si vyhovující střeleckou pozici a nádhernou bombou k protější tyči uvedl sešívanou fanoušky do extáze 4:0.

Jihlavští se v Edenu prezentovali děravou defenzivou, která dala významně vzpomenout na nepovedenou letní přípravu. Navíc natáhli svoji nepříznivou venkovní bilanci, během níž prohráli u soupeřů už páté utkání v řadě. Počtvrté za sebou pak nedokázali vstřelit ani gól. „Máme přesto v ofenzivě velkou sílu, věřím, že se brzy začneme prosazovat," zakončil optimisticky nevyvedený zápas Klusáček.