„Na konci sezony jsme měli těžké rozlosování, ale náš sestup byl asi dán úzkým kádrem a tím, že nám několik hráčů chybělo,“ hledá hlavní příčinu neúspěchu asistent trenéra Jaroslav Skoumal mladší.

Nevyrovnanost výkonů

Vírští prožili celé jaro jako na houpačce. Po třech úvodních nezdarech přišel krátký nádech, během něhož přibyly na jejich konto skalpy Nedvědice nebo Dolní Rožínky i cenná remíza ze sestupem ohroženého Ujčova. Zbytek ročníku už ale Víru nevyšel. „Podávali jsme hodně nevyrovnané výkony,“ přiznává Skoumal.

Dlouho to přitom vypadalo, že se bude rozhodovat až v závěrečném kole, ale poslední Ujčov si z posledních tří utkání připsal sedm bodů a předčasně rozhodnul. „Zachránili se asi po zásluze, protože měli nebývale dobrý a produktivní konec sezony,“ naráží kouč na fakt, že Ujčov nasázel ve zmíněných střetnutích dvanáct branek.

Ve Víru už nyní musí začít pomalu myslet na nadcházející sezonu, kterou stráví ve III. třídě. „Musíme znovu postavit mužstvo, protože se u nás ruší dorost. Naším cílem by mělo být ty kluky zapracovat do sestavy a hrát v horní polovině tabulky,“ plánuje Jaroslav Skoumal mladší.