„Přehodnotil jsem svou budoucnost. Nechtěl jsem dál paběrkovat mezi druhou a třetí ligou v Česku. Takhle se vedle studia angličtiny pokusím nastartovat kariéru v zahraničí, protože jdu do klubu, který má vazby na jiný, prvoligový celek," vysvětluje třiadvacetiletý odchovanec Vrchoviny, který v osmnácti letech přestoupil do Dukly Praha.

Když mu loňské léto skončila na Julisce smlouva, odešel na hostování do třetiligových Záp u Prahy. Během podzimu ale kvůli téměř prvoligové konkurenci přišel o místo v základní sestavě. O post jediného útočníka totiž zápolil s Petrem Mikolandou, do toho navíc druholigový Žižkov uvolnil Jiřího Böhma.

Silná konkurence v Zápech

„Byli jsme tam čtyři na jedno místo, to jsem docela koukal, ovšem rozhodně neberu angažmá v Zápech jako chybu. Byl jsem tam spokojený, ale prostě jsem se rozhodl pro Austrálii, i díky jednomu známému, který tam už takhle působí a bude mi ze začátku pomáhat," podotýká Sklenář.

Minulé léto byly ve hře i jiné možnosti. Ozvala se totiž divizní Vrchovina, ta svou nabídku zopakovala už ke konci podzimu, stejně jako sousední třetiligový Žďár. Návrat do rodných končin ovšem dravý útočník zamítl.

„Těch nabídek bylo víc, ale já už jsem takhle víceméně rozhodnutý od listopadu," řekl.

Větší rozdíly mezi týmy

Třetí australská liga je podle něj srovnatelná s tou českou. „Je to prý dost podobné, ta australská je možná o malinko horší, protože některé kluby jsou v soutěži vyloženě bohaté a jiné chudé, takže jsou tam vidět větší rozdíly mezi týmy, což je znát," vysvětlil Sklenář.

Za necelých šest let, co odešel z Vrchoviny, půjde už o jeho sedmé angažmá. Dukla ho totiž po vypršení dorosteneckého věku posílala po druholigových hostováních. Takhle si prošel Kladnem, Táborskem, Pardubicemi a naposledy Čáslaví, kde zažil sestup do ČFL.

„Nevstřelil jsem tam ani gól, celé to bylo špatné. V týmu bylo hodně cizinců, Češi tam byli v menšině, prostě takové divné prostředí," vzpomíná.

V Dukle vlastně dostal pořádnou příležitost jen jednou a dopadla smolně. Před téměř dvěma lety nastoupil v základní sestavě v duelu Gambrinus ligy proti Plzni. Faulem zavinil penaltu a ve druhém poločase se nechal vyloučit.

Po letním odchodu z Julisky se o něj zajímal druholigový polský klub. Jenomže Sklenář se během testů zranil a po upřednostnění studia se rozhodl pro třetiligové Zápy u Prahy.