O vítězství obral Žďárské deset minut před koncem bývalý hráč Feyenoordu Rotterdam Jaromír Paciorek.

ŽĎÁR – HULÍN 1:1

Zápas začal obrovskou šancí hostujícího Mršťáka, který využil kiksu Heideho, ale gólman Pospíchal jeho kličku vystihl. Na druhé straně zase zahrozil Horák, kterého museli až za cenu faulu zastavit těsně před vápnem brankář Kupka s Dvořáčkem. O minutu později už ale Žďár vedl. Řeháčkovu polopřihrávku polostřelu dorazil do sítě Karásek. Vzápětí se na branku Hulína řítil po pasu Heideho Horák.

Jeho slabou střelu ovšem Kupka bez problémů lapil. Těsně před přestávkou poprvé vážněji zahorzil Paciorek, který po narážečce ve vápně jen těsně minul branku. Po změně stran šel opět sám na branku Horák. Tentokrát skončila jeho přízemní střela na tyči. Pokus Zedníčka zblízka zase postrádal přesnost. To už se domácí pomalu zatahovali do bránění těsného výsledku. „Když těsně vedete s takovým soupeřem, tak nemůžete pořád bezhlavě útočit,“ vysvětlil žďárský kouč Libor Štourač.

Defenziva jeho týmu poprvé zaskřípala po hodině hry. Dvořáček ale svoje samostatné sólo zakončil střelou těsně vedle. Pár centimetrů chybělo na druhé straně také Chmelíčkovi, jehož volej Kupku pořádně vystrašil. Hned vzápětí přišel trest.

Střídající Bojda ztratil ve středu hřiště míč, v následujícím závaru zaváhal Vomela a na volného Paciorka zbyla snadná práce. „Nakupilo se tam několik chyb. Pokud dáte prostor takovému hráči, není co řešit,“ dodal Štourač.

Hulín poté ožil. Dvořáčkův tečovaný projektil skončil na břevně, ale když v posledních okamžicích zápasu Paciorek ve slibné příležitosti neudržel rovnováhu, rozešly se týmy nerozhodně. „Bod určitě bereme. Hulín prokázal, že jeho ambice jsou oprávněné,“ uzavřel žďárský kouč Štourač.

Góly: 25. Karásek – 80. Paciorek. Rozhodčí: Žádník – Vykopal, Vedral. ŽK: 1:3. Diváci: 350. Poločas: 1:0. Žďár: Pospíchal – Odehnal, Heide, Šindelka – Řeháček (61. Mašek), Bratršovský, Chmelíček (90. Filippi), Vomela – Horák – Karásek (74. Bojda), Zedníček. Hulín: Kupka – Dunda, Máčala, Zlámal, Volek – Mršťák (74. Bejtkovský), Stržínek (90. Odstrčilík), Dvořáček, Kříž – Huťka (70. Darebníček), Paciorek.