„Už jsem z toho rytmu vypadl, abych řekl pravdu, vyhovuje mi to," říká.

Panuje po minulé sezoně s počtem gólů spokojenost?

Víceméně ano, ale mohlo jich být klidně třicet, kdybych proměňoval víc šancí. V tom se musím zlepšit.

Velké Meziříčí skončilo na čtvrtém místě, považujete to za úspěch?

Je to hodně vysoko, ale přiznám se, že ta sezona byla výsledkově jako na houpačce. Rozhodně nemůžeme být spokojení s venkovními zápasy, tam se nám nedařilo.

Vybaví se vám zápas, na který rád vzpomínáte?

Určitě ten s Polnou, kde se mi podařilo otočit vývoj.

V Polné působí vaši bývalí spoluhráči z Jihlavy Kaplan s Lovětínským. Jsou pro vás derby s tímto týmem víc než třeba s mužstvy z Brna, kde bydlíte?

Když hrajeme s brněnskými týmy, tak tam znám hodně kluků, kteří taky skončili na vrcholové úrovni a stačí jim divize, vždycky před zápasem a po něm pokecáme, je to fajn. Je ale pravda, že na Polnou se těším víc, protože tam jsou kluci, se kterými jsme vybojovali pro Jihlavu první ligu. Na takové věci se vždycky vzpomíná nejraději.

Troufl byste si ještě na profesionální fotbal?

Na jednu stranu mě vyšší soutěž láká, ale na tu druhou už jsem z toho rytmu profesionálního fotbalisty vypadl. Nevím, jestli by se mi chtělo absolvovat všechno to dojíždění, dvoufázové tréninky a tak dále. Hlavně by to nabouralo můj současný rytmus, který mi začal vyhovovat.

Očekává se, že aktuální ročník divize bude vyrovnaný. Jaká je představa hrát s Velkým Meziříčím MSFL?

To by bylo super, ale před námi je devětadvacet zápasů, navíc si myslím, že diktovat tempo budou třeba Rosice nebo Líšeň, která je farmou Zbrojovky. To jsou větší adepti na postup než my.

Navíc konkrétně vám osobně odešel dvorní nahrávač Miloš Netrda…

Samotného mě to překvapilo. Nety si chce prostě vyzkoušet Rakousko, ale je klidně možné, že se v zimě vrátí, uvidíme. Na dost gólů mi určitě nahrál a ztráta to bude, na druhou stranu přišel Láďa Němec, což je velmi šikovný záložník.

Ve Velkém Meziříčí jste prakticky jediným útočníkem, vyhovuje vám ta neotřesitelná pozice?

Je pravda, že útok je jediný post, který tam není zdvojený, a je to škoda. Určitě by bylo lepší mít někoho k sobě. Konkurence je vždycky dobrá a já bych ji přivítal. Škoda, že tady nevydržel Jirka Jaroš, na druhou stranu chápu, že chtěl hrát pravidelněji.

V divizi začínáte třetí sezonu. Jak na vás soutěž působí, neotravuje vám pobyt na hřišti fakt, že se vás soupeři pozorně hledí?

Pokud někdo střílí pravidelně góly, tak si ho soupeři hledí v každé soutěži. Nedá se s tím nic dělat, musím se smířit s tím, že pár ran schytám a že si mě obránci víc všímají. Tak to prostě je.

Je to podobné jako ve vyšších soutěžích?

Když samozřejmě nepočítám kvalitu, tak je rozdíl v tom, že tady si vás hledí třeba jeden z obránců, kdežto v lize si vás systematicky přebírají, což je taky nepříjemné. Ale jak už jsem říkal, pokud chci dávat góly, musím být na tohle všechno připravený.

Nedávno jste oslavil třicetiny, čeho ještě chcete ve fotbale dosáhnout?

Dokud to půjde, chci dávat co nejvíc gólů, což ode mě budou všude, kam půjdu, očekávat.