ŽĎÁR N. S. - ŽDÍREC N. D. 0:3

Žďár na domácím hřišti dovršil nepovedené jaro se sestupujícím týmem. Uvolněně hrající hosté ovládli hřiště a po dvou zásazích z prvního poločasu se zdálo být rozhodnuto.

Žďár nedokázal na rychlé ždírecké kontry nijak reagovat a před domácím publikem si ustřihl ostudu. Na rozdíl třídy totiž pět minut před koncem zvýšil Hanousek.

„Hrál se uvolněný fotbal a Ždírec nás prostě přehrál ve všech směrech. Není se na co vymlouvat,“ řekl žďárský kouč Libor Štourač.

Góly: 5. R. Mareš, 32. Chmelík, 85. Hanousek. Rozhodčí: Volf. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (63. Šindelka). Diváci: 150. Poločas: 0:2. Žďár: Pospíchal - Bureš, Heide, Šindelka, Sysel - Hirsch, Bratršovský, Mašek (80. Raška), Uchytil - Zedníček (65. Filippi), Procházka (81. Řeháček). Ždírec: M. Ždánský - Takacz, Klupka, Šnobl (64. Hromádka), R. Mareš, Chmelík, Čalkovský, Carda, Kolouch (46. Smejkal), Hanousek (89. J. Ždánský), Sobotka.

TŘEBÍČ - MOHELNICE 4:1

Třebíčští v posledním utkání sezony výhrou potvrdili konečné čtvrté místo v tabulce. O přesvědčivém vítězství rozhodli již v prvním poločase. Po sérii neproměněných šancí ve 36. minutě soupeře donutili presinkem k chybě a Koníř nekompromisní střelou do šibenice otevřel skóre. Vzápětí domácí Dvořák našel před brankou volného Pospíchala, a bylo to 2:0.

Ve 43. minutě byl ve velkém vápně faulován Pospíchal a následnou proměnil Karásek - 3:0. Minutu před pauzou Mohelničtí trefili tyč. Hosté četného úspěchu dosáhli v 70. minutě, kdy potrestali špatně zahranou malou domů. Vzápětí však třebíčský Dvořák nechytatelnou střelou pod břevno vrátil domácím tříbrankové vedení a stav 4:1 vydržel až do konce.

Góly: 36. Koníř, 37. Pospíchal, 43. Karásek (PK), 71. Dvořák. Rozhodčí: Skřítecký. ŽK: 4:2. Diváci: 130. Poločas: 3:0. Třebíč: Beer - Brabenec, Kopeček, Václavek, Vejmelka - Dvořák, Cupák, Koníř, Řezáč (51. Durajka) - Pospíchal, Karásek (76. Macháček).

ŠARDICE – V. MEZIŘÍČÍ 2:2

Šardice potřebovaly k jistotě postupu bod, ale nezačaly dobře. Jen reflexivní zákrok jejich gólmana zmařil šanci Dufkovi. Hosté byli lepší, ale udeřit mohli i domácí, když Dorotík po rohu trefil břevno. Do vedení se Velké Meziříčí nakonec dostalo. Mladíček Dufek prošel po straně hřiště a našel centrem nabíhajícího Kratochvíla, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Ve druhém dějství hosté svůj náskok zvýšili. Krejčí vyslal po slalomu do úniku Pokorného a ten předvedl, jak se má sólo zakončovat. To už Šardicím teklo do bot, a tak na řadu přišlo to, co se v posledních kolech většiny soutěží stává. První sporná penalta proměněná Spazierem. Druhý pokutový kop už se pískat dal a Dorotík z něj vyrovnal. Remízový stav už čerstvý účastník MSFL ze Šardic udržel.

Góly: 62. Spazier (PK), 77. Dorotík (PK) – 22. Kratochvíl, 56. Pokorný. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:4. Diváci: 450. Poločas: 0:1. V. Meziříčí: Trnavský – Hort, P. Mucha, Brychta, J. Krejčí – Dufek (28. Kružík), Klusák, Loup – Pokorný, Němec – Kratochvíl (55. Berka).
Ostatní výsledky: Boskovice - Konice 1:1, Protivanov - Rájec-Jestřebí 1:0, Rousínov - Hulín 1:1, Líšeň - Napajedla 3:1, Otrokovice - Vyškov 2:1.