Případnou nedělní výhrou ještě mohli hráči celku z Bystřicka vykřesat malou jiskřičku naděje. Nestalo se. „Šanci dostali mladí hráči a nezklamali. Na naší hře bylo znát uvolnění, protože šance na záchranu byla v rovině utopie. Výsledek byl však stejný jako v předešlých utkáních. My šance nevyužijeme, soupeř z jediné skóruje," hořce se usmívá trenér Rozsoch Pavel Bureš.

Prvotní příčina problémů, do kterých se Rozsochy dostaly, spočívá v začátku podzimu. Po herně i výsledkově vydařené letní přípravě, přišly na začátek ročníku dvě prohry, které mužstvo dostaly pod tlak. „Kluci po první prohře s Jakubovem znervózněli. Navíc hned v dalším kole jsme doma neuvěřitelně smolně podlehli Šebkovicím, kdy jsme neproměnili spoustu šancí včetně penalty a sami naopak v závěru inkasovali z náhodné akce soupeře," stýskal si Bureš.

Po podzimu patřilo Rozsochám předposlední místo v těsném závěsu za ostatními soupeři v boji o záchranu. V úvodu jara však čekalo na mužstvo těžké vylosování. V první polovině postupně narazilo na první pětku soutěže. „V těch zápasech jsme ale nepropadli a vydolovali jsme z nich solidních pět bodů," dodává rozsošský kormidelník. Klíčový byl podle něj domácí zápas s Měřínem v polovině května. „Tam se to celé zlomilo. I remíza by nás ještě nechala ve hře, ale opět jsme o gól prohráli a hráči už to psychicky nezvládli," uznává lodivod Bureš. Vrcholem zmaru byl o kolo zpět domácí debakl 0:6 s Křižanovem. „To bylo vyvrcholení naší střelecké nemohoucnosti. Křižanov byl přitom zřejmě nejslabším týmem, který k nám na jaře zavítal," zhodnotil kouč celku z Bystřicka.

Ve zbytku sezony tak bude prioritou klubu záchrana béčka ve III. třídě, které se v problémech ocitlo i díky sestupu prvního mužstva. Jaké cíle si v Rozsochách stanoví do příští sezony, zatím není jasné. „Kvalitu okresního přeboru příliš neznám, proto je na nějaké plány příliš brzy. Tým by snad měl zůstat pohromadě, včetně mě na lavičce. Všichni cítíme odpovědnost za letošní sestup a nechceme končit v takové situaci," uzavírá trenér Rozsoch Pavel Bureš.