Od té doby si připsal ještě jednu porážku. Od té doby už ale svěřenci trenérské dvojice Miroslav Karpíšek, Roman Kotol prohru neznají.

„S odstupem času musím konstatovat, že ta drtivá porážka z úvodu nám prospěla. Kluci zjistili, že se prostě k zápasům musí přistupovat jinak - víc zodpovědněji,“ tvrdí kouč Miroslav Karpíšek.

Během uplynulých devíti kol se změnilo hodně. Sestava, rozestavení. Všechno byla ale především shoda okolností. „Zranil se nám útočník Jirgl, takže jsme na hrotu nechali osamoceného Staňka s tím, že ho budou ostatní doplňovat,“ vysvětluje Karpíšek.

To podle něj ovšem neznamená starou velkomeziříčskou školu - všechno na Lukáše Staňka. „U ostatních se snažíme vyburcovat instinkt zabijáků, aby se zkoušeli prosadit sami. V některých fázích zápasu hrajeme opravdu útočně. A góly přece nedává už jen Lukáš,“ upozorňuje trenér Velkého Meziříčí.

Díru ve středu obrany vyplnil jihlavským fotbalem ostřílený Štěpán Wasserbauer, který svou rozehrávkou podporuje i útočnou součinnost týmu. „Přišel k nám v rozjeté sezoně a v jeho prvním zápase bylo znát, že s námi hraje poprvé. Postupně zapadl a teď je z něj opora. Vzadu dodává svým přehledem a hrou jistotu,“ pochvaluje si nového svěřence Karpíšek.

Současné třetí místo je podle něj ale zkreslující. „Udělaly to tři výhry v řadě. Ale jsme teprve ve druhé čtvrtině soutěže, takže tomu žádný velký význam přikládat nemůžeme. Čeká nás spousta těžkých zápasů,“ zůstává na zemi.