Plán držet co nejdéle čisté konto se ve středečním podvečeru začal žďárským fotbalistům bortit už po čtvrthodině hry. Ševčík nejprve nastřelil tyč Hajného branky, ale o chvíli později si našel Barišův centr a míč procedil k bližší tyči – 0:1.

Hráče Žďáru to ovšem nikterak nepoložilo a hned dvakrát nebezpečně ohrozili gólmana Flodera. Ten ovšem v obou případech vytáhl výborný zákrok a uhájil čisté konto.

A tak podruhé zahřmělo na druhé straně. Míč do příhodné pozice dostal po rychlé akci Zikl a neměl sebemenší problém prostřelit Hajného. Do poločasové přestávky tak Zbrojovka odcházela za dvoubrankového náskoku.

Polná zažila ve středu další fotbalový svátek. Fotbalisté domácího Slavoje (v bílých dresech) se v MOL Cupu utkali s druholigovou Jihlavou.
OBRAZEM: Splněná povinnost. Fotbalisté Jihlavy v poháru zdolali divizní Polnou

Třetí branka utkání přišla přesně po hodině hry. Bombu Přichystala ještě gólman Hajný dokázal vyrazit, jenže střídající hráč balon předložil Ziklovi, který si připsal druhý přesný zásah – 0:3.

Necelou čtvrthodinu před koncem pak Matula hlavou přesně zužitkoval pěkný Lacíkův centr a navýšil vedení Brna. Další branku už krásná návštěva více než sedmi stovek diváků neviděla, do dalšího kola postoupila favorizovaná Zbrojovka.

Za svůj výkon se ovšem hráči Žďáru stydět nemuseli. „Hráli jsme na hranici našich možností, kluci dělali, co mohli. Zbrojovka ovšem potvrdila své kvality, její postup byl naprosto zasloužený,“ uznal kouč FC Žďas Petr Nedvěd.

Už do čtvrtého ročníku v Moravskoslezské fotbalové lize vede Lukáš Michal (v zeleném dresu) hráče Nového Města jako kapitán.
Oslava v autobuse odpovídala našemu úspěchu, smál se kapitán Vrchoviny Michal

Žertovně si pohárový los pohrál s fotbalisty Velkého Meziříčí. Ti ve středu doma v pohárovém utkání přivítali Rosice, s nimiž se na stejném místě znovu utkají za tři dny v rámci třetího kola Moravskoslezské fotbalové ligy.

První vzájemný souboj skončil nerozhodně 2:2, když Rosice vyrovnávaly až v nastaveném čase. O postupujícím tak rozhodl až nastavený čas.

V něm se dvakrát prosadil střídající Demeter a rozhodl tak o tom, že do dalšího kola MOL Cupu zamířilo Velké Meziříčí.

ŽĎÁR N. S – ZBROJOVKA BRNO 0:4
Góly: 14. Ševčík, 38. a 60. Zikl, 77. Matula. Rozhodčí: Černý. ŽK: 2:0. Diváci: 726. Poločas: 0:2. Žďár n. S.: Hajný – Zažímal (71. Růžička), Šindelka (25. Peňáz), Požár (46. Kunstmüller), Fiala – Šerý, Vitásek, Sodomka, Švoma (46. Pelikán) – Severa, Trojánek (54. Henzl). Zbrojovka Brno: Floder – Endl, Čermák, Hlavica, Hrabina (46. Hladík), Bariš, Ševčík (67. Matula), Kosek (67. Lacík), Sedlák (46. Přichystal), Zikl (67. Rogožan), Fousek.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – ROSICE 4:2 pp
Góly: 10. Urbánek, 75. Pavlík, 111. a 120. Demeter - 38. Fila, 90.+ 2. Sedláček. Rozhodčí: Denev. ŽK: 3:2. Diváci: 335. Poločas: 1:1. Velké Meziříčí: Kolář – Vašíček (81. Komínek), Mucha, Puža, Bouček (61. Pavlík) – Sysel (58. Mezlík), Urbánek, Nedvěd, Karmazín (58. Dolejš, 90.+8. Marek Malata) – Mirek Malata (58. Demeter), Plichta. Rosice: Juran – Šenk (58. Koláčný), Kršák, Praks (90.+6. Vítámvás), Novák (64. Selinger), Buchta (58. Černý), Fila (75. Dobrovodský), Drbal, Sedláček, Malár, Šíp.