„Sedmé místo se nedá hodnotit jako úspěch. Není to žádná hitparáda. Druhá věc je velká vyrovnanost soutěže. Je abnormální, že postoupil tým s 53 body. Rosicím stačilo, aby si udržely stabilizovanou výkonnost,“ říká Nedvěd.

A proč se to nepovedlo Žďáru? „Je pravda, že u nás máme hráče se zkušenostmi z vyšších soutěží, ale potvrdilo se, že jen minulost fotbalistu nedělá. Budeme muset posílit a zvýšit tak konkurenci,“ ví žďárský lodivod.

Ten hodlá hledat například i v jihlavských vodách. „Musíme počkat, jak se to tam stabilizuje a pak případně začít jednat o hráčích, kteří se nevejdou do kádru juniorky,“ prozradil.

Jedna možná posila se už na jaře dvakrát představila a pokaždé dala gól. Střelec Vojtěch Zedníček, který se podílel na postupu žďárského B-týmu do I. A třídy a před rokem vystřílel Vrchovině divizi, koketuje s myšlenkou stálého návratu. „S Vojtou jsme se ohledně toho bavili. Má ale náročné zaměstnání, rodinu. Neví, jestli by vše stíhal, každopádně jsme se domluvili, že se k tomu před zahájením letní přípravy vrátíme,“ naznačil Nedvěd možný comeback.

Spokojenost může vládnout ohledně zapracování dorostenců. „Kluci nasbírali cenné zkušenosti. Bohužel třeba Patrik Němec si hned na začátku jara přetrhlkřížové vazy a zbytek sezony chyběl,“ podotkl žďárský kouč.

Ten by měl u týmu zůstat i pro příští sezonu. „To je asi otázka pro někoho jiného, ale měl bych pokračovat,“ dodal Nedvěd.