TJ SLAVOJ EUROTECH TŘEŠŤ

V Třešti na konci uplynulé sezony avizovali, že trenér Gregor skončí. Ten ale nakonec ještě podzimní část odřídí. „Domluvili jsme se s ním ještě na půl roku, a jsme rádi, že to vzal. Je těžké sehnat nějakého trenéra, jen se mu změnil asistent, kterým bude Zimola," nastiňuje předseda klubu Václav Trnka, který také prozradil, že s týmem zahájil letní přípravu zkušený Zdeněk Bláha, a Jiří Chalupský je na zkoušce v Jindřichově Hradci.

SK TELČ

Fotbalisté Telče jsou prý v zápřahu pořád. „My jsme skoro vůbec nepřestali, kluci se každý týden jednou scházeli, ale oficiálně jsme začali s tréninky 8. července," říká trenér Josef Jančo. „Máme dva tréninky týdně, a děláme hlavně s balonem, ale docházka není nic moc, když nás je osm, tak je to tak akorát. Jsou dovolené nebo brigády, to je každý rok. Ale já doufám, že od toho příštího týdne začnou chodit víc," nastiňuje kouč Telče, který ještě neví, jestli zůstane v týmu brankář Misař. „Zkouší to v Jindřichově Hradci, tak uvidíme. Jinak nejsou změny žádné," dodává.

JEŽEK RANTÍŘOV

V Rantířově se budou muset obejít bez Vostála, který se vrátil do Batelova, a zřejmě i Vacka, kterého lanaří Stará Říše. Tyto díry by mělo zacelit trio Vyskočil, Mikulec, Vlk. Další změnou je, že novým hlavním trenérem je Josef Láznička, a dosavadní kouč Radek Pavlíček se posunul na post asistenta. „Trénujeme třikrát týdně, snažíme se rozehnat takovou tu rozlenošenost, abychom se stihli a dali dohromady jako mančaft," říká Pavlíček.

SOKOL KOUTY

Minulé úterý začali letní přípravu v domácím prostředí svěřenci Richarda Chylíka, kteří trénují dvakrát týdně a na programu mají celkem tři utkání. „Zaměřili jsme se na oživení kondiční složky, a to vše herní formou. Takže budeme zároveň pracovat s míčem a ladit formu na nový ročník," pravil trenér Koutů, jehož kádr zůstal beze změn.

TJ VLADISLAV

Dvakrát týdně se od minulého úterý na novou sezonu připravují ve Vladislavi. „Zaměřujeme se na obnovení kondice a herní záležitosti. Letní pauza je krátká a moc se toho stihnout nedá," nechal se slyšet kouč Lubomír Venhoda, který týmu naordinoval tři přátelské zápasy.

FC BUDIŠOV-NÁRAMEČ

Loni druhý tým I. A třídy začal přípravu zkraje prázdnin. Mužstvo vedené Liborem Švecem trénuje třikrát týdně a do začátku nového soutěžního ročníku sehraje celkem tři přípravná utkání. „Prvních pět tréninků jsme se zaměřili na objemovou část, pak přešli do rychlosti a děláme všechno na hřišti s míčem," odhalil plán budišovský lodivod.

SOKOL ŠEBKOVICE

Staronový účastník I. A třídy, který se do druhé nejvyšší krajské soutěže vrátil po šesti letech, uvítal v týmu navrátilce Karla Bustu a vedle pilíře obrany se vrátil z divizního dorostu také talentovaný útočník Martin Rygl. „Bude to boj o sestavu a to se nám líbí," poznamenal šebkovický kouč Jiří Stoklas. Mužstvo pod jeho vedením trénuje dvakrát týdně. „Věnujeme se vytrvalosti, ale v terénu neběháme. Děláme všechno na hřišti a hlavně s míčem, se kterým děláme dlouhé běhy. Zatím to kombinujeme a od příštího týdne přejdeme do rychlosti a míč, míč míč," nechal se slyšet šebkovický lodivod.

SOKOL ŽELETAVA

Pod vedením nového trenéra Martina Čurdy zahájili letní přípravu želetavští fotbalisté. „Trénujeme třikrát týdně a s velkou účastí, která bude doufám pokračovat. Uzdravují se nám marodi," těší želetavského kouče. Jeho tým se od začátku zaměřuje na fyzickou přípravu a postupem času plánuje přejít na herní část přípravy. „Zatím děláme fyzičku a jednou týdně chodíme na hřiště, kde postupem času zůstaneme," hlásí Čurda.

HFK TŘEBÍČ B

Horácký klub zůstal u svého osvědčeného modelu přípravy. Od začátku letního období trénuje juniorka HFK společně s třetiligovým A-týmem. Třebíčští trénují čtyřikrát týdně a využívají k tomu perfektně připravené hřiště v Trnavě, atletický stadion v Třebíči a k regeneraci slouží Aquapark Laguna. „Do přípravy mužů byli zařazeni dorostenci Novák a Holý. Zaměřujeme se na kondiční přípravu s míčem, silovou vytrvalost a herní tréninky. Po rozdělení hráčů do kádru A-mužstva, bude B-mužstvo doplněno o další nadějné dorostence," hlásí sportovní ředitel a trenér juniorky HFK Třebíč Pavel Němec.

SK NOVÉ SYROVICE

Bez dlouholetého kapitána a opory Lukáše Vítka zahájil letní přípravu nováček druhé nejvyšší krajské soutěže. Novosyrovičtí trénují třikrát týdně. „První dva týdny jsme měli výběhy a odteď máme kondiční přípravu včetně práce s balónem," hlásí trenér Jan Prígl, jehož kádr žádných dalších změn nedoznal. Syrovice přípravná utkání nahradí dvěma turnaji.

SOKOL HROTOVICE

Netradičně odstartovali letní přípravu v Hrotovicích. Tým, který se na jaře v I. A třídě zachraňoval, sehrál v domácím prostředí na začátku prázdnin turnaj v malé kopané. Hráčskou činnost ukončil Pavel Růžička a další změny v hráčském kádru zahrnují návraty Zdeňka Holoubka z hostování v Rouchovanech, kariéru obnovili Martin David s Ondřejem Dobrovolným. Hrotovičtí fotbalisté trénují dvakrát týdně na programu mají zatím jen páteční přípravné utkání s Jaroměřicemi.

TJ SOKOL HERÁLEC ZR

V Herálci začali s přípravou minulý pátek a na programu mají oficiálně pouze jeden přátelský zápas, který bude zároveň generálkou. „Může se stát, že ještě sehrajeme nějaké modelové utkání," podotkl trenér Miroslav Kučka. V klubu zůstává prakticky celý jarní kádr, který bude doplněný o dvojici brankářů z Kameniček přichází Jakub Tichý a ze Žďáru vypomůže zkušený Jan Bednář. Do týmu se vrací Jakub Slováček a z Hlinska přichází Pavel Veselský. „Ještě jsou v jednání dva hráči," naznačil Kučka.

SFK VRCHOVINA B

Rezerva Vrchoviny má za sebou první zápas, ve kterém porazila Poličku. Kádr doplní hráči, kterým končí dorostenecký věk. „S výjimkou Blažíčka, který zřejmě skončí v áčku," doplnil trenér Karel Havlík.

FC ŽĎÁR N. S.

B Rezerva Žďáru začala společně s divizním A-týmem. Trenér Vítězslav Machatka bude muset v přípravě na novou sezonu oželet stabilní opory Němce s Jelínkem, navíc na čtyřměsíční stáž do zahraničí odcestoval Štursa. „Samozřejmě se k nám připojili někteří dorostenci. Podoba kádru se ještě bude ladit v závislosti na áčku," řekl Machatka k aktuálnímu stavu.