Stabilní účastník východní skupiny I. B třídy je znám svojí útočnou sílou. Na jaře však nad ní vyčnívá defenzivní práce celého mužstva. To ve třech zápasech inkasovalo pouze jediný gól od suverénního lídra z Hrotovic. „Vzadu jsme se zlepšili. Už neděláme tolik individuálních chyb, což je velká změna oproti podzimu. Sílu dopředu máme pořád, ale přece jenom nyní hrajeme lépe takticky," pochvaluje si kormidelník Měřína.

Je to trochu začarovaný kruh. Průměrný až podprůměrný podzim a poté jarní stíhačka. Kde hledat důvody tak rozdílných podzimních a jarních výkonů? „Dovolené a studium na vysokých školách, to jsou dva klíčové faktory. Za ty čtyři roky, co jsem v Měříně, už to mám vypozorované. Prvních pět nebo šest kol hrajem pokaždé v jiné sestavě a uhrajeme hrozně málo bodů. Pak se sice dáme dohromady, závěr podzimu už je lepší, ale na jaře nám ty body samozřejmě chybí," vysvětluje Munduch.

Za suverénními Hrotovicemi, které s jistotou míří do I. A třídy se vytvořila skupinka pěti mančaftů, jež si to rozdají o druhé postupové místo. Vévodí jí rezervy Polné, Bystřice a Velké Bíteše. Na druhou Polnou ztrácí Měřín šest bodů, navíc vzájemný zápas ještě oba celky čeká. Nespřádají v Měříně po vydařeném startu postupové plány? „V žádném případě. Nějaká velkohubá prohlášení ode mě určitě neuslyšíte. Povedlo se nám pár zápasů, to ale zatím nic neznamená. Klíčové budou následující tři duely, kdy hrajeme s celky, které bychom papírově měli zdolat. Pokud se tak stane, můžeme se bavit o vyšších příčkách. Zatím je to ale předčasné," razantně v tuto chvíli odmítá jakékoliv postupové spekulace Petr Munduch.