Kanonádu zkalilo zranění

Bohdalov přivítal ostřílené Kožlí, tvořené vyzrálými hráči z bohatými zkušenosti a vyspělou fotbalovou technikou. Na trávníku však úřadoval jediný tým - ten domácí, který deklasoval bezzubé hosty 5:0.

„Měl jsem dobrý pocit už z pátečního tréninku. Všichni hráči byli nabuzení, vypadali nadšeně a vzorný přístup přenesli i do samotného utkání,“ těší předsedu klubu Aloise Matějíčka. Bohdalovský kádr během jara často zaostával za očekáváním. V posledních kolech však chytl dech a kromě smolného derby v Rozsochách ostatní soupeře zastínil.

Rapidní rozdíl oproti jarnímu rozjezdu byl ve stylu hry patrný také v neděli. „Kluci přestali tahat míč do vápna, neutápí se v nahrávkách, ale začali konečně střílet. Právě výborná střelba byla proti Kožlí rozhodující. Má to souvislost z větší sebedůvěrou klíčových hráčů,“ myslí si Matějíček.

Radost z vysoké výhry i definitivy záchrany kalí Bohdalovu trojnásobné zranění. „V Kožlí jsou ostří hoši, kteří rádi nečekaně dohrávají souboje. Odnesl to Schneider, který má pochroumané kolenní vazy, Vomela odkulhal s výronem a tvrdou hru hostí odskákal i brankář Zvolánek, který musel být v pauze střídán. V závěrečném kole si budeme muset vypomoct několika dorostenci,“ přemýšlí Matějíček.

Nervy až do konce

Rozsochy odjely do Budíkova s vědomím, že případný neúspěch může s přispěním jiných okolností ohrozit další setrvání v soutěži. Do soupeře se proto zakously s vervou a v 35. minutě vedly dokonce už 3:0.

Jenomže potom povadly, domácí dvakrát udeřili a z duelu bylo rázem drama jako hrom. „Vedení jsme uhájili, ale byly to nervy. Za stavu 3:1 jsme neproměnili penaltu, což nás trochu ovlivnilo. Pokutový kop měl potom k dispozici i Budíkov, naštěstí ji náš brankář Zítka zlikvidoval,“ líčí zásadní momenty utkání trenér Rozsoch Bohumil Prášil.

Bohdalov má na deváté příčce 31 bodů, Rozsochy na jedenáctém místě 29 bodů. Černý Petr už nikdo neodpáře poslední Lípě (tři body) a třináctému Dobronínu (23 bodů). „Jsem hlavně rád, že jsme učinili přítrž všem pochybám a nepravdivým zvěstem, které šířily, že nechceme I. A třídu hrát. Tenhle blud jsme vyvrátily a teď se můžeme v klidu chystat na další sezonu,“ tvrdí Prášil.