Alarmující postavení rivalů v tabulce okořenilo utkání peprnou příchutí řežby o záchranu. Především nad domácím týmem visela hrozba sestupu kvůli pěti porážkám v řadě na tenkém vlásku.

Bleskový úder škody nenapáchal

Bohdalov otřásl všemi fanoušky Rozsoch už v první minutě. Bleskovým gólem potvrdil formu z posledních zápasů, v nichž dvakrát vytěžil tři body. „Nastoupili jsme s pokynem, že musíme udržet nulu co nejdéle a hlavně neinkasovat jako první. Jenomže se přihodil přesný opak. Na rozdíl od minulých kol jsme se však vyhnuli psychickému kolapsu, hráči nesklopili hlavu, byli aktivní a do konce poločasu vyrovnali, což bylo zásadní,“ soudí kouč Rozsoch Bohumil Prášil.

„Začali jsme dobře, ale potom jsme předvedli průměrný výkon. Domácí si vynutili tlak a my jim lacině dovolili srovnat. Ve druhé polovině jsme byli lepší, ale bez gólového efektu,“ lituje bohdalovský předseda Alois Matějíček. „Po změně stran to byla spíš oboustranná bitva. Bylo jasné, že kdo dá branku, zvítězí. Zaměřili jsme se hlavně na kvalitní záložníky soupeře. Posílili jsme střed a eliminovali zejména Schneidera,“ líčí Prášil, jehož svěřenci rozhodli ze vzduchu. Podruhé se trefil Petr Bureš.

Stále není hotovo

„V době, kdy jsme stupňovali nápor, obdržel nervózní Štikar druhou žlutou a musel ze hřiště. Neunesl to a vyvolal slovní potyčku se sudím, který to zanesl do zápisu. Odhaduji, že dostane trest na několik zápasů. Sezona pro něj skončila. Stínem je i zranění Zábranského,“ vypočítává ztráty obranných štítů Matějíček.

Výsledek nic neřeší. Rozsochy jsou s 26 body na 12. příčce, Bohdalov má o dva body víc a drží 11. pozici. „Dva zbývající zápasy budou klíčové. Pořád bojujeme o záchranu,“ tvrdí kormidelník Rozsoch. Předposlední Dobronín na jeho mužstvo ztrácí pouhé tři body.