Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Rozsochy v posledním Mohelnu udržely šanci na záchranu I. B třídy

Žďársko - Hokejovou přestřelku v čase konání bývalého federálního derby si užili fotbalisté Bystřice. Tamní rezerva v 23. kole I. B třídy skupiny B zdolala Jakubov 7:3. Měřín doma nestačil na Studenec.

21.5.2012

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Píša

Souboj nejhorších týmů soutěže ovládly Rozsochy, které v existenčním duelu vyhrály v Mohelnu 4:2 a nadále se drží ve hře o záchranu soutěže.

BYSTŘICE B JAKUBOV 7:3

Hodně divoké utkání si nechali ujít diváci v Bystřici, kde fotbalisté odměnili hrstku nehokejových fandů deseti zásahy.

Domácí byli od začátku lepší, po jednom z brejků však znenadání inkasovali. Bystřice ale hned vzápětí vyrovnala Padrtkou a Königem ještě do přestávky otočila výsledek.

Po změně stran se rezerva krajského týmu vzepjala k produktivitě a během pěti minut zvýšila na 4:1. Jakubov neskládal zbraně a díky dobře odehrané čtvrthodině snížil nejdříve Veselský a hned po něm Matušina, 4:3. Závěr ale patřil opět Bystřici, která přidala ještě tři branky a v pohodě dokráčela k vysokému vítězství 7:3.

Góly: 18. a 76. Padrtka, 27. König, 46. a 80. Špatka, 48. Fulneček, 83. Horák 17. Pavel Dvořák, 55. Veselský, 57. Matušina. Rozhodčí: Bělovský. ŽK: 0:0. Diváci: 10. Poločas: 2:1. Bystřice B: Zbraněk Andrejs, Lukš, Hrubeš (46. Zítka), Kozáček König, Padrtka, Nepejchal (46. Fulneček), Cacek Horák, Špatka.

KŘIŽANOV PŘIBYSLAVICE 2:1

V Křižanově se hrálo dlouho vyrovnané utkání. Branky začaly padat až před přestávkou a to do hostující sítě. Nejdříve využil pohledné kombinace Trnka a hned o minutu později utekl po pravém křídla Sedláček a svůj únik dokonal, 2:0.

Po změně stran Přibyslavice prostřídaly sestavu a začaly hrozit. Z gólu se však radovaly jen jednou. V 61. minutě zpečetil výsledek zápasu dorážející Kolman, který ve skrumáži dorazil Bajerem vyražený míč.

Góly: 39. Trnka, 40. Sedláček 61. Kolman. Rozhodčí: Kamenský. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Křížanov: Bajer Sedláček, Invald, Střecha, Pálka J. Nobicht, Trnka (77. Horníček), Petr, Láznička D. Nobicht, Studený (54. Kolouch).

MĚŘÍN STUDENEC 0:3

Zápas začal z obou stran vlažně. Během prvního poločasu se dlouho hrálo ve středu pole, a tak se nic zajímavého neudálo. Jedinou výjimkou byla domácí chyba, po níž se hostující hráč dostal ke střele z levé strany, Sysel jeho pokus vyrazil, ale Karel Mrňa byl včas na správném místě, 0:1.

Domácí po přestávce zabrali a vytvořili si několik šancí. Všechny však skončily mimo tři tyče nebo v náručí brankáře. Studenec čekal na brejky a po jednom z nich udeřil Komárek. Za kritického stavu 0:2 vsadili Měřínští vše na jednu kartu, jenže další brejk je poslal do kolen.

Góly: 32. K. Mrňa, 69. Komárek, 79. Rousek. Rozhodčí: Müllerc. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Měřín: Sysel (80. Gabrlík) Kružík, Doležal, Kerber, Bublan Horák (60. Šoukal), Chaloupka, Sýkora, Kolda Robotka (74. Bartošek), Řezníček.

MOHELNO ROZSOCHY 2:4

Hosté se dostali do vedení už v 8. minutě po Kučerově střele z úhlu. Ve 32. minutě zvýšil Šafránek. Domácím se do poločasu podařilo snížit po hlavičce Mohelského.

Ve druhém dějství se Mohelno dostávalo do šancí a výsledkem bylo vyrovnání po dorážce Sladkého. Jenomže v 74. minutě se kopaly Rozsochy penaltu, kterou proměnil Vrtěna. Hostitelé se snažili vyrovnat a při několika brejkových akcích domácí podržel brankář Štěpán. Nestačil však na dorážku Kučery, který v 90. minutě uzavřel skóre na konečných 2:4.

Góly: 35. Mohelský, 67. Sladký 8. a 90. Kučera, 32. Šafránek, 74. Vrtěna (PK). Rozhodčí: Veselý. ŽK: 1:2. Diváci: 30. Poločas: 1:2. Rozsochy: Juračka Zítka, Šibor, Vrtěna, Ambrož, Šťastný (81. Klimeš), Kalvoda, Holý, Bureš (89. Novotný), Šafránek, Kučera (90. Prosecký).

VRCHOVINA B ŠEBKOVICE 4:2

Domácí favorit spustil kanonádu už v 8. minutě, kdy si na centr nejlépe naběhl Polnický. Parádní kousek se povedl Blažíčkovi, který přetažený centr zprava uklidil do branky „angličanem", 2:0. Vrchovina byla při chuti a ve 26. minutě se vápně ocitl na zemi Polnický a Mužátko dal domácím potřebný klid.

Po přestávce se utkání spíše dohrávalo a na branky se dlouho čekalo. Za trpělivost odměnil diváky Josífek, který napřáhl ze třiceti metrů a míč z jeho kopačky zapadl elegantně pod břevno, 4:0.

Hostující Šebkovice v závěru vstřelily dva góly útěchy. Nejdříve Zdeněk Přibil přehodil z přímého kopu zeď. Minutu po něm utekl Pavel Kotačka a podél gólmana zkorigoval na konečných 4:2.

Góly: 8. Polnický, 21. Blažíček, 26. Mužátko (PK), 74. Josífek Z. Přibil, P. Kotačka. Rozhodčí: Machač. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 3:0. Vrchovina B: Skryja Mrkos (70. Drdla), Polnický, Smetana, O. Poul Blažíček, Sklenář, Komínek (79. Chrást), Šustáček Mužátko (61. R. Sodomka), Josífek.