Ten doma deklasoval 8:0 Dolní Rožínku, stejným výsledkem smetly Rozsochy nováčka z Víru. Do pohody se dostávají i Hamry, které po výhře ve Víru nedaly šanci béčku Nové Vsi. Po výhře posledních Počítek 3:1 nad Svratkou je letos extrémně vyrovnaná situace ve druhé polovině tabulky. Záchranářské boje se na jaře budou týkat dobré poloviny tabulky!

Již pět kol trvá neporazitelnost Rozsoch. Těm paradoxně zřejmě pomohl výprask 2:6 v šestém kole v Borech. „Dá se říci, že ano. Hráči si sedli na zem a konečně začali plnit pokyny. Navíc nás pak nastartovala výhra na hřišti do té doby neporaženého Křižanova,“ vysvětlil trenér Rozsoch Bohumil Prášil.

Nebýt zbytečné remízy 4:4 s předposlední Dolní Rožínkou před dvěma týdny, byly by Rozsochy „namočeny“ v postupových bojích. „Ten zápas jsme bohužel psychicky nezvládli. Všichni si totiž mysleli, že Rožínku v pohodě přejedeme. Dostat doma čtyři góly je hloupost,“ nebral si servítky kouč Rozsoch.

V sobotu čeká jeho svěřence derby na půdě béčka Nové Vsi. Na něj se Rozsochám nesmírně daří, od svého sestupu z I. B třídy před třemi roky s ním ještě neztratily ani bod. „Nová Ves chce hrát kombinační fotbal, proto s ní hrajeme rádi. Chceme to potvrdit i v sobotním utkání, do nějž nejdeme s jiným cílem, než je zisk tří bodů,“ přijímá Bohumil Prášil roli favorita pro svůj mančaft. ⋌(poh)