Příčina dosavadní nepřesvědčivých výkonů je tedy jasná. Marodka. „Pro každého trenéra je pohroma, když mu vypadnou dva tři hráči ze základu, mně jich vypadlo sedm,“ podotýká nešťastně kouč Bureš.

Ten nemohl již v přípravě nebo na začátku sezony počítat hned s devíti hráči, z nichž sedm v minulé sezoně patřilo do základní sestavy. V současné době je mimo hru Petr Bureš, Radim Vališ, Svítil, Hřebíček, Tomáš Dvořák, Kalvoda, Padrtka a Rostislav a Emil Šiborové.

Vrátí se už kapitán?

„Do nedělního utkání s Bedřichovem snad už nastoupí Petr Bureš a Kalvoda, s ostatními to vidím špatně, budou mimo asi celý podzim“ řekl trenér. Právě nápady a finální přihrávka Petra Bureše ve hře Rozsoch citelně schází. „Diriguje hru, vymýšlí gólové přihrávky. Dále nám hodně scházejí hlavně zkušenosti Padrtky a góly Radima Vališe,“ dodal Bureš.

Nedostatek hráčů vyřešili v Rozsochách přeřazením některých fotbalistů z B-týmu a z dorostu. „Ti mladí kluci se snaží. Až na domácí zápas s Rudíkovým je musím pochválit. Třeba výhra ve Stonařově je s tímto kádrem velký úspěch,“ řekl Bureš.

Jeho vynuceně pozměněný kádr nezklamal ani v posledním utkání proti velmi dobře hrající Borovině. „Byl to vyrovnaný zápas s kvalitním soupeřem, bohužel pro nás výsledkově nedopadl dobře,“ zhodnotil Bureš.

I když to zatím s návratem do I. A třídy v Rozsochách vypadá všelijak, chtějí se o něj poprat hlavně v jarní části sezony. „Podzim chceme dohrát uprostřed tabulky, abychom neztratili kontakt se špicí, v zimě snad dáme mužstvo dohromady a na jaře se pokusíme atakovat postupové příčky,“ uzavřel Bureš.

Radek Špatka