Bohdalov nemá v této sezoně lichotivou bilanci s okresními sousedy. Zaváhal s Křižanovem i s rezervou Velkého Meziříčí.

Myšlenky jen na zápas

„Zápas s Herálcem chceme určitě vyhrát a konečně naplno bodovat v okresním derby,“ říká trenér Bohdalova Jiří Moravec.

Ten může být s dosavadním průběhem sezony naprosto spokojený. Druhé místo a jednobodová ztráta na vedoucí Starou Říši, to je velmi dobrá výchozí pozice v boji o postup do krajského přeboru. „Na postup nemyslíme, chceme uspět s Herálcem,“ nepouští se do spekulací Moravec.

Ten vidí hlavní příčinu skvělých výkonů v zapracování mladých hráčů do týmu. „Dostali šanci mladíci, kteří přišli z dorostu a využili ji,“ objasnil trenér.

Kouč Moravec má pro domácí utkání s Herálcem k dispozici kompletní kádr. Herálci nevychází sezona podle představ, ale poslední zápas s Přibyslavicemi by mohl být příslibem do budoucna.

Sokol doma zvítězil a připsal si druhou výhru v sezoně. Trenér Pavel Kubiš ví, že navázat na tento úspěch v Bohdalově bude hodně složité. „Jsme si vědomi síly soupeře, ale nepojedeme tam prohrát, pokusíme se získat alespoň bod,“ řekl.

Herálec sráží na kolena neproměňování šancí. „Trápí nás špatná koncovka, která plyne z nezkušenosti, máme mladý tým, spoustě hráčů ještě nebylo dvacet let,“ objasnil kouč.

Tomu vadí i malý důraz jeho svěřenců před oběma brankami. „Soupeři nás bohužel přehrávají i v důrazu a bojovnosti,“ povzdechl si. Kubiš bude moci v derby počítat se všemi hráči, otazník visí pouze nad Šustákem, který má svalové problémy.

Radek Špatka