Do třetice všeho dobrého? Ex-hibice s Olomoucí, vydřený cenný skalp silné Mladé Boleslavi.

S povoleným dopingem v zádech v podobě dvou vydařených domácích ligových utkání vstoupí ve středu do pohárové odvety jihlavští fotbalisté. Proti Viktorii Plzeň sice musí dohánět ztrátu 0:1 z prvního zápasu, i tak je ale postup do semifinále stále reálný.

A to i přes skutečnost, že úvodní pohárová porážka 0:1 na hřišti soupeře nebývá považována za dobrou výchozí pozici. „Pro pohárové dvojzápasy je to nejhorší výsledek," potvrzuje i zkušený trenér Vysočiny Petr Rada.

Jihlavští fotbalisté si však před pohárovou odvetou věří. „O postup se určitě porveme, v Plzni jsme neuhráli zase až tak špatný výsledek," na dálku odporuje trenérovi záložník Jan Kosak.

Stejně hovoří i další mladík kádru Vysočiny Jan Mikula: „Nyní se nám daří v lize, chceme postoupit i v poháru. Tam jsme sice těsně prohráli, ale to není vůbec rozhodující," věří v obrat čtvrtfinále slávistický host v jihlavském dresu.

Nejdou jim penalty

Po posledních dobrých výkonech Vysočiny v lize přijedou do Jihlavy s respektem i hráči mistrovské Viktorie. „Výsledek z Plzně je sice dobrým výchozím postavením, ale neznamená, že máme něco v kapse," varuje plzeňský útočník Stanislav Tecl.

Domácí kabinu trápí série dlouhodobých i drobných poranění hráčů. „Zdravotní stav není dobrý, uvidíme, kdo bude moci nastoupit," uvedl po ligovém duelu s Boleslaví Rada. „Nějaké korekce v sestavě provedeme, ale budeme se chtít porvat o postup," naznačuje kouč, že na trávník vyběhne v daném momentě nejsilnější sestava.

To lze ostatně očekávat i od hostů, jak potvrdil asistent trenéra Uhrina Zdeněk Bečka na klubovém webu. „Chceme v Jihlavě odvést co nejlepší výkon a neponechat nic náhodě. Její hru máme dobře nastudovanou, nejedeme tam pro nic jiného než pro postup. Proto bude sestava nejsilnější možná. Výsledek prvního zápasu nám ani nedovoluje zkoušet něco nového."

Vysočina v úvodním duelu v Plzni byla především v prvním poločase lepším týmem, řadu šancí však zahodila. I proto bude dohánět manko. S trochou nadsázky se dá říci, že by Jihlavě mohla stačit i stejná výhra, tedy 1:0. Případný penaltový rozstřel by při známých trablech Plzeňských s touto činností mohl přinést jihlavským fotbalistům úspěch. „Vůbec bychom se nezlobili, kdyby to tak bylo," culí se Mikula, který však na penaltovou loterii nechce spoléhat. „Prostě musíme dát víc branek než oni," bude se před středečním utkáním se spoluhráči hecovat.

Utkání se hraje od 18 hodin na stadionu v Jiráskově ulici, pokladny budou otevřeny od 16.30.