Zkušený kouč s kývnutím váhal, na tréninku chtěl mít dostatek vlastních hráčů, jenže tento požadavek mu vedení nedokázalo zajistit. „Mužstva si budou muset vypomáhat jak hráči staršího dorostu, tak fotbalisty, kteří zbudou z divizního týmu. Přes týden bude trénovat béčko společně s dorostenci, na zápasy ale bude jezdit jen s béčkem. Starší dorost povede Zdeněk Peňáz," vysvětlil Bulíček.

„Situace není dobrá. Hráči zkrátka nejsou. Pokrýt starší dorost i béčko bude problém. Trochu chápu okolnosti, proto vypomůžu, ale je smutný paradox, že se o všem rozhodlo až takhle pozdě. Velké problémy vyvstanou hned za týden, kdy hraje dorost v sobotu ráno v Kyjově a my v sobotu odpoledne v Náměšti. Hráče prý stihnou dovézt, ale vemte si, že budou mít za sebou dvě cesty a zápas. A to naštěstí hraje áčko až v neděli," poukazuje Vítězslav Machatka na nezáviděníhodnou situaci.

Výměna za Pinkavu

V současných hráčských problémech Žďáru se nabízela otázka, zda nestáhnout z Hamrů Zedníčka, Zábranského i Šabarta. Vedení se po jednání všech zúčastněných ale domluvilo na „výměně". Kladiváři do města pod Santiniho Zelenou horou pustí na střídavý start gólmana Tomáše Pinkavu, který se vrací do známého prostředí.

Pinkava si během jara nečekaně zachytal v MSFL a pravidelně nastupoval v I. A třídě. Jeho příchod by měl trenérům výrazně usnadnit úlohu, protože dvojice Hajný-Hanus by jinak měla každý víkend pořádně našlapaný a v případě zranění jednoho z nich by měl FC Žďas velké starosti.

Obhájce triumfu vstoupí do I. A třídy skupiny B bez jediného přípravného utkání sobotním domácím duelem s rezervou Třebíče. Utkání začíná v 16.30.