Premiérové kolo přineslo dvě zajímavá derby. V tom prvním splnilo úlohu favorita béčko Žďáru, ve druhém potvrdil domácí tvrz Herálec. Loni druhé Velké Meziříčí B popravil čtyřgólový Hruška.

ŽĎÁR B – BOHDALOV 2:0

Úvodní zápas I. A třídy nabídl velmi sledované derby. Nováček ze Žďáru přivítal Bohdalov, který přes léto notně omladil kádr. Kvalita byla od začátku na domácí straně, což se projevilo i ve velkém počtu žďárských šancí. „Po gólu přímo volala Chmelíčkova, Bednářova a Zábranského šance,“ vypočítává největší příležitosti domácí kouč Pavel Kubiš. Po přeřazení kanonýra Zedníčka do A-týmu, však jakoby jeho svěřencům zvlhl střelecký prach. Bohdalovští na druhé straně zahrávali šest rohových kopů, ale žádnou ošemetnější pozici si vytvořit nedokázali. A tak skončil první poločas bezbrankovou remízou.

Po přestávce se na dění mnoho nezměnilo. Bohdalov držel nad vodou bravurní Bílek, a tak mohli hosté nadále pomýšlet na bodový zisk. K němu je málem nasměrovala chybná rozehrávka domácí obrany, kterou využil Vytlačil, ale jeho sólo ze strany skončilo pouze na břevně. Pravidlo nedáš-dostaneš platilo i tentokrát. Na rohový kop Zábranského si naskočil Růžička a poslal svůj celek do vedení. To potvrdil v 76. minutě Radim Chmelíček, kterému míč naservíroval výborně hrající Havlík. Hosté se v závěru snažili o rychlé brejky, ty jim ale včasnými výběhy narušoval Pometlo.

„Vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Výsledek je k počtu vyložených šancí k hostům ještě milosrdný,“ viděl duel žďárský trenér Kubiš.

Góly: 51. Růžička, 76. R. Chmelíček. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Žďár B: Pometlo – Rakšány, Odehnal, Řeháček, Růžička – Bednář (81. Toman), R. Chmelíček (85. Víška), Schneider (79. Nedvěd), Havlík – Zábranský, Russ. Bohdalov: Bílek – Petr Jaroš, Novotný, Chytal, Chalupa, Vytlačil (70. Pokorný), Neuman, Pavel Jaroš, Koukal, Musil, Štikar (62. Švoma).

RANTÍŘOV – KŘOVÍ 3:3

V první půlce byli více na míči technicky dobře hrající hosté, ale z gólů se paradoxně dvakrát radovali domácí. Už v 6. minutě tečoval Vlčkovu střelu Holec a Sára byl bezmocný. Po půl hodině hry pak zvyšoval na 2:0 Kubík, který nadvakrát zužitkoval centr Holce. I Křoví mělo několik dobrý příležitostí, ale Šeredu překonat nedokázalo.

Co se hostům nepovedlo v první půlce, podařilo se jim na začátku té druhé. Rantířov nachytal dvakrát v nedbalkách Tichý a bylo srovnáno. A aby toho nebylo málo, v křeči hrající domácí dostali ještě jeden tvrdý direkt. Obrat dokonal v 65. minutě Němec. Zdálo se být rozhodnuto, protože Křoví diktovalo tempo hry a bylo lepší. Ovšem malé uspokojení nakonec vyústilo v to, že Rantířov přeci jen dosáhl na bod. Dvanáct minut před koncem vybojoval Brož míč, nahrál Oberreiterovi, který našel Kavku a ten přesnou střelou k tyči srovnal na 3:3.

Góly: 6. Holec, 34. Kubík, 78. Kavka – 51. a 54. Tichý (druhá z PK), 65. Němec. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (80. Kotouč). Poločas 2:0. Křoví: Sára – Pelán, Karafa, L. Němec, Maroši – Kotouč, Šustáček (82. Kvasnica), M. Němec (75. Pekárek), Čejka – Polášek, Tichý.

TŘEBÍČ B – V. MEZIŘÍČÍ B 4:1

První poločas díky řadě nepřesností příliš fotbalové krásy nepobral. Po neurovnané hře se jako první do šance dostali hosté. V 9. minutě po Polákově rohu k tyči hlavičkoval Střecha, ale jeho pokus domácí brankář vyrazil. Ve 25. minutě Třebíčští rychle rozehráli míč na Sedláčka, který postupoval do vápna, přihrál lépe postavenému Ciprysovi, ale hostující gólman byl na místě. Hostitelé se ujali vedení ve 39. minutě. Sedláček pronikl do šestnáctky a přesnou přihrávkou našel Hrušku, pro kterého nebyl problém otevřít skóre.

Třebíčská posila zvýšila v 59. minutě, kdy postupovala sama na brankáře. Jiskřičku naděje pro Velkomezeříčské vykřesal v 67. minutě z trestného kopu Polák. Jenomže domácí měli v útoku Hrušku, který o dvě minuty později zkompletoval hattrick. Třebíč poté měla ještě několik šancí zvýšit a na konečných 4:0 upravil v 74. minutě kdo jiný, než posila z Chlístova Roman Hruška.

„Po vyrovnaném prvním poločase jsme převzali otěže zápasu a využili chyb hostujícího mančaftu ke vstřelení tří branek. Bylo to „one man show“ jednoho hráče. Hruška dal čtyři góly, pokud se mu bude takto dařit, je to další adept do A-týmu. Soupeř nehrál špatně, ale my jsme byli lepší,“ hodnotí asistent třebíčského trenéra Jiří Ondráček.

„Byl to první mistrovský zápas. První půlka byla vyrovnaná, ale rozhodl gól domácích na tři jedna. Pak už to bylo jednoznačné. Třebíč vyhrála zaslouženě,“ říká kouč Velkého Meziříčí Jiří Moravec.

Góly: 39., 59., 69. a 74. Hruška – 67. Polák. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0. V. Meziříčí B: Simandl – Pospíšil, Halámek, Střecha, Mucha – Smejkal, A. Pól, Polák, Bárta – Liška, Hejtmánek (63. J. Pól).

HERÁLEC ZR – ŠTĚPÁNOV 3:1

V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie, ale více nebezpečných situací musel řešit hostující Bednář, který vychytal dva herálecké nájezdy.
Po změně stran se ještě čtvrt hodiny čekalo na první gól, ale pak už se naplno projevila větší převaha domácích, kteří v rozmezí osmnácti minut dvěma stovkám diváků nabídli tři krásné střely z velkého vápna. Po dvou Boháčových zásazích snížil ze skrumáže Kutnyk, ale definitivní tečku za utkání udělal Hamák.

„Z obou stran byla k vidění fotbalovost. Hrálo se vyrovnané utkání, které rozhodl druhý poločas, v němž jsme vstřelili tři branky. Štěpánov ale ukázal, že má velmi kvalitní kádr a divákům se utkání muselo líbit. Pro nás bude důležité nadále vyhrávat domácí zápasy, protože na našem hřišti jsme silní,“ řekl trenér Herálce Jiří Skála.

Góly: 60. a 68. Boháč, 78. Hamák – 75. Kutnyk. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 2:1. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Herálec: Lossgott – Uchytil, Hořínek, Havlík (86. Kalina), M. Ptaszek – Hamák, Boháč, J. Ptaszek, J. Skála – Suchý. Okurka (87. Myška). Štěpánov: Bednář – Plíhal, Kovalchuk (75. Bartoněk), Kroupa, Jakub Veselský (72. Císař), Sedláček, Hrubeš (76. Jan Veselský), Vrzal, Haraptso, Kutnyk, Šikula.

Želetava doma nadělovala

JAKUBOV – ROZSOCHY 3:2

Domácí nastoupili do zápasu vlažně. Prohrávali osobní souboje a hostům dovolili v 6. po chybě skórovat jmenovitě Petru Burešovi. Od 30. minuty se hra vyrovnala. Ve druhém poločase se obraz hry změnil a Jakubov zaslouženě vyrovnal Pacas a v 69. minutě poslal domácí do vedení Matušina. V 81. minutě jakubovské vedení pojistil Šilhavý. Rozsochám se v závěru podařilo vstřelit branku, jenže domácí si už vítězství vzít nenechali.

Góly: 47. Pacas, 69. Matušina, 81. Šilhavý – 6. a 86. Petr Bureš. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 1:0. Diváků: 80. Poločas: 0:1. Rozsochy: Juračka - Zítka, Gál, Šibor, Klimeš, Slavíček, Prosecký (67. Vrtěna), A. Bureš, Petr Bureš, Kučera, Ambrož.

ŽELETAVA – BYSTŘICE B 8:0

Hosté se v prvním poločase prezentovali pohlednou hrou a nic nenasvědčovalo konečnému výsledku. Domácí sice udeřili v 9. minutě, kdy Daniel uvolnil Čurdu a ten otevřel skóre. Ovšem poté pokračovala vyrovnaná partie. Střelec úvodní branky ve 26. minutě uvolnil Stehlíka – 2:0. Poločasové skóre stanovil těsně před pauzou po Vrankově dlouhém odkopu Stehlík.

Tentýž želetavský útočník zkraje druhé půle zkompletoval hattrick a utkání bylo jednoznačně v režii domácích. Na 5:0 zvyšoval po individuální akci v 65. minutě střídající T. Vrbka. O dvě minuty později a se prosadil M. Vrbka. V 83. minutě se do listiny střelců zapsal střídající Pavela a na konečných 8:0 upravil tři minuty před koncem svým druhým gólem střelou pod břevno M. Vrbka.

Góly: 9. Čurda, 26., 44. a 48. Stehlík, 65. T. Vrbka, 67. a 87. M. Vrbka, 83. Pavela. Rozhodčí: Veselý. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 3:0. Bystřice B: Zbraněk – M. Nepejchal, Zítka, Ryba (46. J. Svoboda), König – Buchta, Hrubeš (58. V. Svoboda), Lukš, Karásek – Andrejs, Horák.

HROTOVICE – MĚŘÍN 2:0

V průměrném utkání se šance v prvním poločase střídaly na obou stranách. Do vedení šly Hrotovice už v osmé minutě, kdy si po centru Jakuba Horáka míč do branky srazil hostující obránce Kružík. Druhou půli začali lépe hosté, ale šance nevyužili. Naopak domácí po dobře sehrané standardní situaci zvýšili v 74. minutě Salákem. Měřín byl staronovému účastníkovi nejnižší krajské soutěže vyrovnaným soupeřem, ovšem Hrotovice byly šťastnější a hlavně produktivnější.

Góly: 8. vlastní, 74. Salák. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 3:2. Diváci: 220. Poločas: 1:0. Měřín: Sysel - Matoušek, Letmajer, Chaloupka, Bublan (64. Doležal), Šoukal, Kolda (74. Robotka), Körber (80. Panáček), Sýkora, Kružík, Kuřátko.

ŠEBKOVICE - KŘIŽANOV 2:3

První poločas úvodního zápasu nové sezony byl herně vyrovnaný. Ovšem branky dávali pouze hosté, kteří vytěžili z minima maximum. Křižanov první branku vstřelil z penalty Střecha a druhou po rychlém brejku, kdy využil chybně zahraného rohu soupeře Nobicht. Druhý poločas se pak hrál převážně v režii šebkovických fotbalistů, kteří nastoupili značně omlazeni. Po brankách Hobzy a Durdy se dočkali kýženého vyrovnání, ale pak se ještě jednou prosadili hosté po rohovém kopu Horníčkem. V závěru zápasu sice docílili domácí vyrovnávací branky, ale tu rozhodčí neuznali, i přes protesty Šebkovických, že šlo o domnělý ofsajd.

Góly: 56. Hobza, 79. Durda - 23. Střecha (PK), 40. Nobicht, 84. Horníček. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 0:4. Diváci: 50. Poločas: 0:2. Křižanov: Bajer - Sedláček, Invald, Střecha, Němec (70. Milota), Burian (58. Štěpánek) (88. Kaštan), Petr, Horníček, Nobicht, Studený.

STAŘEČ – VRCHOVINA B 0:0

Nováček ve své premiéře v krajské soutěži přivítal favorita I. B třídy. Rezerva Vrchoviny tuto roli plnila i na hřišti, když byla v prvním poločase lepším mužstvem. Domácí však postupem času hru vyrovnali a hrál se pohledný fotbal nahoru a dolů se šancemi na obou stranách. Hosté se po změně stran snažili utkání rozhodnout a měli více ze hry. Ovšem Stařeč svou bojovností šťastnou remízu uhájila.

Rozhodčí: Křen. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Vrchovina B: Michálek – Blažíček, Králíček, Poul, Chrást, Skryja, Šustáček, Němec, Folprecht, Kršek, Josífek, Mrkos.