„Byl to náš cíl. Soutěží jsme prošli prakticky bez problémů. Naopak mě mrzelo, že jsme v zápasech nedokázali ještě více zúročit svůj tlak,“ podotkl kouč Jan Dvořák.

„Máme áčko v divizi. Proto je A-třída ideální soutěží pro naši rezervu. Pro hráče tak bude přechod do prvního týmu snazší,“ doplnil místopředseda velkomeziříčského klubu Radovan Necid.

Na druhé místo vypadal delší dobu Rudíkov. Popřípadě Luka. Všem ale vypálily rybník Šebkovice. Tým trenéra Zdeňka Čecha dominoval především na jaře. „Výsledky jsou podložené hlavně stmelením kolektivu,“ pochvaluje si Čech.

Jakubov na jaře vyhořel

Do karet jeho týmu nahrály především chabé výsledky Rudíkova a Luk v jarní části sezony. „Postupně jim došel dech, což mě trochu překvapilo.“ Špici ještě mohl atakovat Jakubov, jenže ten na jaře totálně vyhořel.

Už druhý rok po sobě hráli o záchranu fotbalisté Radostína nad Oslavou. Tým ze Žďárska ale letos neuspěl a stal se největším zklamáním celé soutěže. Pro radostínský klub je to vůbec katastrofální sezona. Rezerva totiž neudržela III. třídu a příští rok si zahraje nejnižší soutěž.

Selhala koncovka

„To všechno hovoří samo za sebe. Doplatili jsme na úzký kádr a nevyrovnanost výkonů. A pokud jsme soupeře přehrávali, nepodařilo se to zužitkovat gólově,“ hledá hlavní příčiny pádu vedoucí mužstva a v posledních zápasech i jeden z trenérů A-týmu Ladislav Šíma.
Cíl je ale jasný už teď. „Chceme se do I. B třídy co nejdřív vrátit,“ dodává.

Zpátky do okresního přeboru jde vzhledem k nižšímu bodovému zisku v kontrastu se skupinou A také nováček z Brtnice. Tým byl s pádem smířen už několik kol před koncem. V posledním zápase sezony si ale vyšlápl na postupující Šebkovice, které porazil 1:0. „Nasadili jsme dorostence, kteří to zvládli hodně dobře,“ vysvětlil vedoucí brtnického týmu Ladislav Štefan.