ŽELETAVA – VRCHOVINA B 1:2

Domácí sice během první půle měli dobře našlápnuto k bodovému zisku, jenomže po vedoucí brance přišel útlum. Ve druhém poločase Vrchovina přidala na obrátkách a krátce po výkopu proměněnou penaltou vyrovnala. Hosté měli k dispozici i další šance, které se ještě s úspěchem nesetkaly, ale tři body jim vystřelil Follprecht. „Byly to dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme se chtěli prosadit a měli šance, ale pak asi přišlo uspokojení a možná i únava. V tom druhém totiž Vrchovina byla lepší a zaslouženě vyhrála,“ přiznává Václav Novák.

Góly: 24. Michal Vrbka – 49. Mrkos (PK), 77. Follprecht. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 7:2. ČK: 1:0 (71. Polenda). Poločas: 1:0. Diváci: 100. Vrchovina B: P. Skryja – Havelka, Mrkos, Veselý, Vašíček – Bárta, P. Blažíček, Raus (76. Kršek), Josífek (58. Němeček) – Follprecht (88. Poul), Polnický.

ŠEBKOVICE – ZĎÁR B 5:1

Staronový účastník soutěže si vstup do prvního domácího utkání ani nemohl přát. Šebkovice udeřily hned z první akce, na jejímž konci stál dorážející Říha. Než se hosté stačili vzpamatovat a rozkoukat, prohrávali za dalších sedm minut už o tři branky. Nejdříve načal střelecké představení Jiří Rygl, když si zaběhl za obranu a prostřelil z boku Hajného. Dvě minutky na to si postavil míč k trestnému kopu zpoza šestnáctky Chytra a Hajný se za ním jen podíval. Pak tempo hry opadlo, ale po půlhodině přidali domácí ještě čtvrtý gól. To Martin Rygl vybojoval na vlastní půlce míč, vyslal na zteč Jiřího Rygla a ten únik zakončil přesně.

Druhý poločas už si Šebkovice hlídaly náskok. Žďár se takřka k ničemu nedostal, a tak ještě jednou zaúřadovali domácí, když po přesném pasu Chytry završil hattrick kanonýr Jiří Rygl. Když už se všichni chystali pomalu k odchodu, pokazil v samotném závěru Kubovi čisté konto Lukáš Dvořák. Na radosti ze zisku prvních tří bodů v I. A třídě to ovšem domácím neubralo.

Góly: 1. Říha, 6., 28. a 69. J. Rygl, 8. Chytra – 90. L. Dvořák. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Poločas: 4:0. Žďár B: Hajný – Havlík, Frieb, Machatka, Jun, Franěk (65. Gančev), L. Dvořák, J. Dvořák (46. Malicki), Růžička, L. Filippi, M. Filippi.

VLADISLAV – HERÁLEC 1:1

Vladislav již pomalu slavila tři body, ale v závěru přišel tvrdý úder Herálce. Domácí se ve 20. minutě zásluhou Venhody dostali do vedení. Záhy na to byl vyloučený Vyletěl, ale i přes to domácí pokračovali v dobrém výkonu.

Ve druhém poločase kontrolovali hru a měli i šance k rozhodnutí. Jenomže ve druhé minutě nastavení vystřelil remízu hostující Škorpík. „Zápas jsme měli celou dobu poměrně pod kontrolou, můžeme litovat šancí, které jsme nedali. Mohli jsme rozhodnout, místo toho v závěru přišlo vyrovnání a samozřejmě nás to mrzí,“ řekl Lubomír Venhoda.

Góly: 20. Venhoda (PK) – 92. Škorpík. Rozhodčí: Holub. ŽK: 0:2. ČK: 1:0. Poločas: 1:0. Herálec: Bednář – Šusták, P. Veselský (42. Myška), Škorpík, Slováček, M. Ptaszek, Hamák, Okurka, Bureš, Černý, Kovář.