„Štěpánov je velmi kvalitní tým, který se od začátku zaslouženě drží na čele tabulky. My mu však rozhodně nic zadarmo nedarujeme a popereme se o výhru,“ prozrazuje předzápasové ambice trenér Žďáru Pavel Kubiš.

Favorit neznámý

Jarní mistrovský koloběh zatím vychází oběma dnešním soupeřům na výbornou a pokračují v tom, co započali již na podzim. Žďár svými duely prochází jako naostřený nůž máslem a po zimní pauze ještě ani jednou neprohrál. „Co se týče bodů a postavení v tabulce, jsem s naším ziskem rozhodně spokojen,“ říká Kubiš.

Podobnou bilanci má i Štěpánov, který se představí v roli domácího mužstva. Ze čtyř utkání dokázal třikrát zvítězit. Jen v posledním zápase proti Borovině lehce zaváhal, když vsítil vyrovnávací branku až v 85. minutě díky Ukrajinci Kutnykovi a ukořistil alespoň remízu.„Vstup do jarní části sezony se nám podařil, první tři duely jsme vyhráli. Poslední střetnutí proti Borovině velmi ovlivnila neproměněná penalta ze samého začátku utkání, remízu však nakonec bereme jako úspěch,“ komentuje situaci na druhém břehu trenér Ivo Jílek.

Protivníci se naposledy utkali na začátku září loňského roku ve Žďáře a z těsného vítězství 3:2 se tehdy radovali hráči Štěpánova. „Na tento zápas vzpomínám nerad. Doma jsme tehdy dost nešťastně prohráli, i když jsme rozhodně nebyli horším týmem,“ říká trenér z města nad řekou Sázavou.
Šance obou mužstev jsou velmi vyrovnané, na čemž se bez debat shodnou i oba trenéři. „Štěpánov známe, víme, jak hraje a nepochybně to bude velmi kvalitní zápas. To však nic nemění na tom, že se jedeme poprat o další důležité body,“ dodává Pavel Kubiš. Podobný názor má i lodivod Štěpánova:

„Žďár je velmi kvalitní soupeř a rozhodně nás nečeká nic lehkého. Doma by se však body ztrácet neměly a my uděláme všechno pro to, abychom zvítězili,“ říká na závěr.
Utkání o první místo začíná na hřišti ve Štěpánově nad Svratkou v sobotu v 16 hodin.

JAKUB FREIWALD