„Zápas se nám moc nepovedl. Tempo hry diktoval soupeř, který si vytvářel šance. Nás navíc zlomila neproměněná penalta ze začátku druhého poločasu,“ postěžoval si vedoucí mužstva Vrchoviny B Vratislav Polívka.

Bod ale bere všema deseti. „Prohrávali jsme a vyrovnat se nám podařilo až v nastaveném čase, takže vzhledem k průběhu určitě spokojenost,“ podotkl.

Už pátou remízu ve fotbalové I. B třídě skupině B si o víkendu připsal Stonařov, který poprvé vedl nový trenér Milan Palkovič. Stonařovská rošáda se vyřešila minulý týden, kdy celkem překvapivě usedl na trenérskou sesli Milan Palkovič.

Bývalý kouč Polné přitom tak brzký návrat neplánoval. „Spíš jsem si myslel, že se vrátím až po novém roce nebo v létě. Ale s panem Zvěřinou jsme si dali schůzku a já nakonec kývnul,“ říká Palkovič.

Palkovič mohl prožít i vítěznou premiéru. Jenže v sobotním utkání na hřišti rezervy Vrchoviny jeho tým neudržel vedení, o které se postaral Nešpor, a v nastavení inkasoval na konečných 1:1. „Bohužel jsme nepokryli standardku a po takové nekontrolovaném momentu a biliáru jsme vítězství ztratili,“ smutnil stonařovský kouč.

Hlavní příčinou ztráty dvou bodů je prý koncovka. „Kdyby to po první půlce bylo 3:0, nikdo by nemohl říct ani popel. Vypracovali jsme si asi čtyři tutovky, ale ta produktivita není moc dobrá. I sami kluci mě upozorňovali, že se v zakončení trápí,“ přibližuje Palkovič.

„Ale ještě horší by bylo, kdybychom se do těch šancí nedostali.“ Se Stonařovem má zkušený lodivod za úkol udržet se co nejvíce na dostřel vedoucím týmům. „Ty remízy nás v tomhle bodovém systému obraly o hodně bodů, a my se tu ztrátu pokusíme co nejvíce umazat,“ dodává Palkovič.

Ondrej Dudáš, Vít Brabec