Béčko Velkého Meziříčí půjde do utkání v dobrém rozpoložení, které mu dodává nečekané nedělní vítězství na půdě suverénního lídra z Čáslavic.„V Čáslavicích to byl v každém případě náš nejlepší jarní výkon a opět se potvrdilo, že se nám zápasy venku daří herně a výsledkově sehrát daleko lépe, než zápasy domácí,“ hodnotí minulé utkání trenér velkomeziříčské rezervy Kamil Krejčí.

Podzimní vzájemný duel okresních protivníků skončil na konci října překvapivým vítězstvím Velkého Meziříčí, jež si z Bohdalova odvezlo jednoznačným výsledkem 4:1. „Vyšla nám tehdy naše brejková taktika, kterou ale u nás doma bude uplatňovat spíše soupeř. Nečeká nás jednoduchý zápas, protože Bohdalov, po zimních změnách v kádru, předvádí bojovný fotbal, plný nasazení a soubojů,“ předpovídá Krejčí. Velkou motivací by pro hráče i trenéra měla být možnost posunu v tabulce ze současného čtvrtého až na druhé místo. Navíc oba soupeři v boji o stříbrnou pozici, Kouty i Hartvíkovice, zajíždí ke svým utkáním na hřiště soupeřů.

„Samozřejmě o této možnosti víme a bylo by určitě příjemné vyrovnat historický rekord naší Benfiky. Osobně bych rád skončil před Kouty, protože zápas u nich měl hodně nestandardní průběh. Především ve druhém poločase, kdy jsme přišli o zasloužené tři body. Hlavně se však chceme dobrým výsledkem rozloučit se sezonou a našimi fanoušky,“ říká Kamil Krejčí a dodává: „Pro mě osobně je to poslední zápas na lavičce béčka, takže mám o motivaci postaráno.“

A kam že budou směřovat jeho další fotbalové kroky? „Beru si časově nespecifikovanou pauzu od fotbalové činnosti,“ dodal s úsměvem.Vedení klubu už za něj hledá náhradu. „Víme o tom. Teď se snažíme vést jednání s případnými nástupci,“ řekl místopředseda klubu Libor Smejkal, jenž konkrétní jména uvádět nechtěl.Devět stačit nebude

Bohdalov si minulou neděli domaporadil s posledními Přibyslavicemi a s předstihem si zajistil nejhůře celkové 10. místo. V případě vítězství by se však mohl vyšvihnout do první poloviny tabulky. Trenéra Jiřího Moravce ale před utkáním trápí početné absence. „Start dvou hráčů je stoprocentně vyloučený. Další tři jsou pryč a nevím, zda budou k dispozici. Dorostenci si vypomoci nemohu, protože ti hrají své utkání také v pátek. V tuto chvíli tak mám k dispozici pouze devět lidí,“ počítá Moravec. Bohdalovu se ve druhé polovině jara začalo výsledkově dařit a navázat na předcházející výkony by chtěl také ve Velkém Meziříčí. Bez poloviny základní sestavy to však půjde jen velice těžce.

„I přesto, že budeme oslabeni, nejedeme k zápasu odevzdaní. Vše samozřejmě hodně záleží na tom, v jakém stavu se sejdeme. Byl bych spokojen s každým výsledkem, který nám zajistí bodový zisk,“ uzavírá trenér Bohdalova Jiří Moravec.Úvodní hvizd začne netradičně už dnes v 18. hodin.