Rezerva Meziříčí derby s Bohdalovem nezvládla

Žďársko - Křižanov může poprvé v sezoně slavit. A v 9. kole I. A třídy – skupiny B mu bylo souzeno vyhrát. To se svěřencům trenéra Josefa Miloty podařilo až proti Rantířovu.

5.10.2009

Ilustrační foto. Foto: Deník/Karel Pech

Překvapení se zrodilo ve Velkém Meziříčí, kde nad tamní rezervou vyhrál Bohdalov.

V. MEZIŘÍČÍ B – BOHDALOV 0:1

Domácí začali aktivně, měli i několik střel, ale ty končily vedle Bílkovy branky. To potrestal na druhé straně Křesťan, který utekl po pravé straně a jeho prudkou přihrávku si za svá záda nešťastně srazil brankář Kučera.

Bohdalov nepolevil ani po vyloučení Doležala ve druhém poločase a měl obrovskou šanci na zvýšení náskoku v podobě pokutového kopu, který ale Romančák neproměnil a nechal vyniknout Kučeru. Oba se ve vzájemném souboji utkali ještě jednou po Romančákově úniku, ale velkomeziříčský gólman byl opět na místě.

Gól: 21. Křesťan. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:3 ČK: 0:1 (62. Doležal). Diváci: 100. Poločas: 0:1. V. Meziříčí B: Kučera – D. Invald (46. Veselý), Kružík, Souček, Netolický – Vyskočil, Pól, Trnka, Němec (46. Smejkal) – Kafka, Beran. Bohdalov: Bílek – Vomela, Novotný, Pavel Jaroš, Štikar – Křesťan, Doležal, Neuman, Zvolánek (90. Musil) – Romančák, Moravec (84. Kántor).

KŘIŽANOV – RANTÍŘOV 3:2

Úvodní půlhodina jakoby neexistovala. Ani jeden tým se k ničemu nedostal. To se ale poté změnilo. V závaru před rantířovskou brankou se nejlépe orientoval Hladík a poslal domácí do vedení. A pro Křižanov bylo ještě veseleji, když se ještě do poločasu trefil po centru hlavou Novotný.

Jenomže ve druhé půli se probrali i hosté a dokázali během dvou minut vyrovnat. Nejprve se po zaváhání obrany trefil Molec, poté zahrával přímý kop Kavka a jeho tečovaná střela skončila v Bajerově síti. Jenomže Křižanovu bylo o pouti přáno. Po narážečce Veselého s Nobichtem se do úniku dostal Studený a stal se hrdinou zápasu. Rantířov se po inkasovaném gólu sice zlepšil, ale herní převahu nepřetavil v žádnou vyloženou šanci.

Góly: 36. Hladík, 42. Novotný, 71. Studený – 56. Molec, 58. Kavka. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Křižanov: Bajer – Petr (85. Pavlík), Střecha, Novotný, P. Burian – Loup, Nobicht, Veselý, Hladík (62. Ivančík) – Studený, Kubiš.

KOUTY - NOVÁ VES 2:3

První poločas začal v poklidném tempu, kdy hosté se snažili rychlými nákopy přes obranu překvapit soupeře. Domácí, hrající po větru, hráli na postupný přechod do útoku. Jediný gól v prvním poločase padl ve 37. minutě, po přímém kopu, který nedůrazně odvrátili hostující obránci, čehož využil v tísni Chaloupka střelou do proti pohybu brankáře.

Druhý poločas začali náporem hosté. Vyrovnání zařídila vlastní branka. Koutský hráč netrefil míč a ten skončil v brance překvapeného Eliáše. Domácí se dostali do vedení v závěru. Přímý kop Novotného vyrazil jeho jmenovec v brance Nové Vsi před Netouška a ten pohodlně dorazil. Jenomže hned o dvě minuty později se kopala na druhé straně penalta a Pohanka vyrovnal. Dvě minuty před koncem pak rozhodl po úniku Krejčí.

Góly: 37. Chaloupka, 83. Netoušek - 65. vlastní, 85. Pohanka, 88. Krejčí. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Nová Ves: P. Novotný – Kubík, J. Starý, Pohanka, Krejčí – Čech (58. T. Novotný), R. Novotný, Ondřejka, Kubík – P. Bureš, P. Starý.

----------------

I. A třída

5.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ve Žďáře se utkají nejlepší čeští šipkaři

Dětem už dluží více než sto padesát tisíc na výživném

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky z 2. ZŠ v Novém Městě na Moravě

Žďársko - Žďárský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Žďársku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky ze Žďárska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci z 2. ZŠ v Novém Městě na Moravě.

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

V Meziříčí naposled ukážou dakarský speciál

Velké Meziříčí – Fanoušci závodníka Tomáše Ouředníčka a automobilového sportu vůbec mají ve středu poslední šanci zblízka si prohlédnout Ouředníčkův závodní speciál Ford Ranger, než se vydá na Rallye Dakar 2018.