Jako velmi povedenou mohou zatím hodnotit sezonu v Bohdalově. V jejím dosavadním průběhu si svěřenci Jiřího Moravce připsali již pět výher a s šestnácti body jsou na třetím místě tabulky. I přesto, že se Bohdalovu daří, nejede do Velkého Meziříčí s přehnanými ambicemi. „Nechceme prohrát, budu spokojen i s bodem,“ říká Moravec.

Ten doufá, že bude moci v sestavě počítat i se Schneiderem a Neumanem, nad jejichž startem v derby visí otazník. „Rozhodne se v pátek na tréninku,“ objasnil Moravec. Proti zkušeným hráčům Bohdalova se postavím velmi mladý tým Velkého Meziříčí B. „Až na jednoho hráče, mám v týmu všechny fotbalisty mladší třiadvaceti let,“ říká kouč meziříčské rezervy Jan Fňukal.

Na mládí a nezkušenost juniorka Velkého Meziříčí trochu doplácí. „V koncovce jsme zbrklí, neproměňujeme šance, vrcholem byly naše dva neproměněné pokutové kopy v Šebkovicích, někdy se hráči nechají unést útočnou hrou a zapomínají na zadní vrátka,“ vyjmenovává příčiny dosavadních neúspěchů Fňukal.

Ten tuší, že s Bohdalovem jeho tým nečeká nic lehkého. „Jsou zkušení, zatím se jim daří, myslím, že se nebudou moc pouště do útočení, asi nepadne moc branek,“ odhaduje Fňukal.

Ten bude mít k dispozici kompletní kádr. Pokusit se překvapit a zaskočit jasného favorita, o to se bude snažit Křižanov. Ten má před sebou těžké utkání na hřišti vedoucího týmu I. A třídy Staré Říše. „Bude to náročné, chceme uhrát co nejlepší výsledek, rozhodně nechceme odjet s debaklem,“ řekl trenér Křižanova Jan Strnad.

Ten se navíc bude muset obejit bez několika hráčů. „Veselý a Jiří Nobicht nebudou určitě, jsou v cizině, nad dalším dvěma třemi hráči visí otazník z důvodu zranění,“ vyjmenoval ztráty Strnad.

Radek Špatka